• یکشنبه 11 خرداد 1399
  • 20:57

ورکشاپ زری بافی در نمایشگاه سی دار برگزار می شود

ورکشاپ زری بافی در نمایشگاه سی دار برگزار می شود
معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در راستای برنامه های حمایتی و ترویجی خود از نساجی سنتی، در جریان نمایشگاه "سی دار، جلوه ای نو از پارچه های دستبافت ایرانی" کارگاه زنده بافت پارچه زری با حضور استادکاران این هنر در محل موسسه فرهنگی اکو برگزار می کند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ در این نمایشگاه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در کنار نمایش و فروش مجموعه نسبتا کاملی از پارچه های دستبافت ایرانی، کارگاه تولید زنده پارچه زری با حضور دو تن از بافندگان فعال این حوزه علی نعیمایی و دهقان برپا می شود.
لازم به ذکر است، این برنامه با هدف آشناسازی علاقمندان به شیوه و روش بافت زری برگزار می شود تا از نزدیک نحوه بافت این پارچه اصیل، ابزارها و دستگاه های مورد استفاده در جریان فرآیند بافت ببینند.
همچنین، نمایشگاه "سی دار، جلوه ای نو از پارچه های دستبافت ایرانی" برنامه ای برای معرفی و فرصت سازی اقتصادی برای نساجی سنتی ایران است که با همکاری معاونت صنایع دستی کشور و موسسه جام میراث جهان برگزار می شود.
گفتنی است، این نمایشگاه روز 30 دی ماه افتتاح می شود و بازدید آن برای عموم از 1 تا 4 بهمن ماه آزاد است، علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 10 صبح تا 18 عصر به گالری دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو واقع در خیابان موحد دانش (اقدسیه)، کوچه ناز، پلاک 10 مراجعه کنند.
امتیاز به خبر :