• یکشنبه 03 شهریور 1398
  • 19:00

در راستای بهینه سازی مبلمان فضای سبز صورت گرفت؛

استقرار نیمکت های نوری در کاخ سعدآباد

استقرار نیمکت های نوری در کاخ سعدآباد

در پی تفاهم نامه منعقد شده میان مدیریت مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و سازمان زیبا سازی شهر تهران و در راستای بهبود و ارتقاء مبلمان عرصه فضای سبز مجموعه سعدآباد ، و برای نخستین بار در کاخ موزه های ایران نسبت به استقرار 40 عدد نیمکت نوری و با همکاری سازمان مذکور در 2 باغ راه اصلی ضلع شمالی مجموعه، حد فاصل کاخ موزه ملت و موزه بهزاد و میرعماد جانمایی و مستقر شد.

مدیر روابط عمومی مجموعه سعدآباد اظهار داشت : نیمکت های نوری نصب شده در این باغ راه و در فضائی بسیار دیدنی می تواند بعنوان  محیطی دلنشین برای بازدیدکنندگان و فضایی مناسب جهت فیلمبرداری برخی از سکانس های فیلم ها و سریالهای مستند و تاریخی قرار گیرد که در نوع خود برای مخاطبین جالب توجه است.

حیدری گفت:تاکنون مجموعه زیبای سعدآباد و کاخ ها و عمارتهای آن ،محل فیلم برداری بسیاری از فیلم ها و سریال های تلوزیونی، مستند و تاریخی بوده و بارها از رسانه ملی پخش گردیده است ،درحال حاضرنیز سریال معمای شاه ساخته محمدرضا ورزی که در حال پخش است و سریال عالیجناب به نویسندگی سام قریبیان نیز ،چندی پیش فیلمبرداری آن در برخی کاخ ها و فضای میدانی سعدآباد انجام و در حال برنامه ریزی جهت پخش می باشد.که بخش زیادی از این مجموعه سریالها در کاخ موزه سعدآباد فیلم برداری شد.
محمدحیدری با بیان این موضوع که ارتقاء مبلمان مجموعه سعدآباد که مقرر است در چند مرحله بهسازی گردد ،در دستور کار مدیریت مجموعه قرار دارد که در این مرحله پروژه نصب و استقرار این نیمکت های زیبا و دیدنی فضای جالب توجهی را برای بازدیدکنندگان فراهم آورده است.

مدیر روابط عمومی مجموعه سعدآباد در پایان با بیان این موضوع که در تلاش هستیم در آینده ای نزدیک و بر اساس تفاهم نامه منعقده و مساعدت سازمان زیباسازی شهر تهران با استقرار نیمکت های جدید و طراحی منطبق با معیارهای کارشناسی محیط های تاریخی و فرهنگی، رفاه بیشتر بازدیدکنندگان را بیش از پیش فراهم سازیم، افزود: طرح نورپردازی فضای بیرونی کاخ ها و محیط های اطراف آن درحال آماده سازی می باشدکه به محض آماده شدن عملیات اجرائی آن آغاز میشود.
حیدری در پایان با اشاره به فضای مثبت و مطلوب ایجاد شده در رشد روزافزون گردشگران خارجی در کشور وهمچنین مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، بخصوص توریست های اروپایی و آسیای جنوب شرقی تآکید کرد: موزه ها وسایر حوزه های مدیریتی،اداری وعمرانی  سعدآباد با انجام عملیات ساماندهی و بهسازی در تمامی قسمت ها ،مطلوب تر از سالهای گذشته، خود را برای پذیرایی از میهمانان نوروز 95 در این مجموعه زیبا آماده می سازد.

مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد باوسعتی نزدیک به صدوچهارده هکتار و وجود فضای سبزی منحصر به فرد و 16 موزه و کاخ موزه هر ساله به خصوص در تعطیلات نوروز  مورد استقبال خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد.


امتیاز به خبر :