• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 14:24

مدیرکل میراث فرهنگی یزد؛

زیرساختهای فرهنگی آزادسازی نرخگذاری هتل‌ها فراهم نیست

زیرساختهای فرهنگی آزادسازی نرخگذاری هتل‌ها فراهم نیست
آزادسازی نرخگذاری هتلها، شعار قشنگی است که زیرساختهای فرهنگی و اجرایی آن فراهم نیست.

محمدمهدی شرافت مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در گفتگو با میراث آریا(chtn) با اعلام این مطلب گفت: نرخگذاری آزاد نیازمند فراهم شدن شرایط  موقعیت مطلوب است و تا زمانی که این شرایط فراهم نیست، کنترل و نظارت سازمان در این بخش ضروری به نظر می رسد.
وی با اشاره به اینکه در صورت فقدان نظارت، کیفیت و کمیت خدمات کاهش پیدا می‌کند، تصریح کرد: برای رسیدن به نقطه‌ای که فعالان این حوزه بدون نظارت اقدام به نرخگذاری کنند باید یک دوره زمانی مناسب طی شود و فضای رقابتی در این بخش حاکم شود.

شرافت اضافه کرد: آزادسازی نرخگذاری هتلها، شعار قشنگی است که زیرساخت‌های فرهنگی و اجرایی آن هنوز فراهم نیست، چراکه برخی هتلها فقط به فکر بالا بردن نرخ هتل خود هستند و در ارائه خدمات به جامعه هدف خود هیچ تغییری به وجود نمی‌آورند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد با تاکید بر اینکه افزایش 12 درصدی نرخ هتلها، مناسب و منطقی است، افزود: این رقم با توجه به نرخ تورم موجود در کشور و احقاق حق مسافران و گردشگران تعیین شده است.

وی ادامه داد: ادعای برخی هتلداران مبنی بر اینکه نحوه کنونی نرخگذاری هتلها، کاهش سرمایه گذاری در این بخش را به دنبال دارد به هیچ وجه درست نیست، در جلسات متعددی که با سرمایه گذاران هتل‌سازی استان یزد داشته‌ایم بیشترین تمرکز این افراد در خصوص ضریب اشغال هتلها و میزان گردشگران استان بوده است، این در حالی است که افزایش نرخ هتلها، کاهش تقاضا و عدم استفاده مردم از هتل را در پی خواهد داشت.

امتیاز به خبر :