• یکشنبه 03 شهریور 1398
  • 18:06

درسومین نشست شورای سیاست گذاری تبریز 2018 مطرح شد؛

برگزاری فراخوان ملی برای طراحی نشان تبریز 2018

برگزاری فراخوان ملی برای طراحی نشان تبریز 2018
در سومین نشست شورای سیاست گذاری گردشگری تبریز 2018 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری فراخوان ملی برای طراحی و انتخاب نشان تبریز 2018 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی؛ فرزین حق پرست مدیر کل میراث فرهنگی این اداره کل در این نشست با اعلام این خبر افزود: این فراخوان آماده است و بزودی برای جمع آوری بهترین طرح ها برای معرفی تبریز 2018 منتشر می شود.
وی اظهار داشت: دبیرخانه شورا با طراحی سایت ویژه تبریز 2018، تعیین چارت شورای سیاست‌گذاری، شرکت در نمایشگاه گردشگری قشم، اتخاذ تدابیر لازم برای شرکت در چندین نمایشگاه بین المللی در داخل و خارج ایران درصدد معرفی جاذبه های تبریز به بهترین شیوه ممکن است.
دبیر شورای سیاست گذاری گردشگری تبریز 2018 مهمترین بخش در توسعه گردشگری را تبلیغات عنوان کرد و افزود: در این حوزه باید نقش و حضور بخش خصوصی جدی تری شود.
حق‌پرست خاطرنشان کرد: لازم است در نگاه¬مان به توسعه گردشگری و تبریز 2018 علی رغم نگاه کالبدی و شهرسازی ابعاد سیاسی، اجتماعی و بازرگانی را هم مورد توجه قرار دهیم.
وی با تاکید بر برندسازی مناسب شهر تبریز در حوزه گردشگری گفت: در برند سازی باید تلفیق نمادهای تاریخی و شهری مدنظر قرار گیرد.
وی با تاکید بر اهمیت تاریخی منطقه شمال غرب کشور و پتانسیل های این بخش کشور در گردشگری گفت: آماده‌سازی مسیرهای گردشگری منطقه با محوریت تبریز 2018 با همکاری استان‌های همجوار ضروری است و خوشبختانه مسیرهای گردشگری بین استانی در این خصوص طراحی و آماده‌سازی شده است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست انتخاب تبریز را فرصت ارزشمندی دانست که مجموعه استان باید برای نهایت بهره مندی را از آن تلاش کنند.
وی تاکیدکرد: این اتفاق یک رخداد ملی و فرابخشی است و باید از نگاه‌های بخشی در این ارتباط به جد پرهیز شود.
سعید شبستری در ادامه یادآور شد: سیاست و رویکرد دولت تدبیر و امید نهایت استفاده از توان و ظرفیت بخش غیردولتی است که معتقدیم دولت باید سیاست‌های خود را ابلاغ کرده و بخش خصوصی این سیاست گذاری‌ها را عملی کند.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی هم در این جلسه خواستار برنامه ریزی عملیاتی شد و افزود: باید با علم به نقشه راه مشخص برای سال 2018 حرکت شود.
امتیاز به خبر :