• یکشنبه 03 شهریور 1398
  • 18:10

مدیر کل میراث فرهنگی استان تاکید کرد

اصفهان در سال 2016 میزبان نشست شورای جهانی صنایع دستی

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در نشست کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی استان اصفهان از برگزاری نشست شورای جهانی صنایع دستی در مهرماه سال 1395 / 2016 میلادی در اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، فریدون اله یاری در نشست کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی استان ضمن عرض تبریک ولادت امام حسن عسگری (ع) و گرامیداشت روز جهانی هوای پاک عنوان کرد : اصفهان در سال 1394 شاهد دو رویداد بزرگ بین المللی در حوزه فرهنگ و هنر، همچون : انتخاب این شهر به عنوان شهر جهانی صنایع دستی و پیوستن این شهر به شبکه بین المللی شهرهای خلاق در حوزه صنایع دستی بود، لذا این رویدادهای فرهنگی وظیفه ما را در توسعه و ترویج فرهنگ و هنر در این سرزمین تاریخی بیشتر می سازد.

اله یاری در ادامه سخنانش به لزوم تاسیس دبیرخانه دائم شهرجهانی صنایع دستی در اصفهان اشاره کرد و افزود : بی شک با توجه به این دو رویداد بزرگ فرهنگی می بایست آثار آن بیش از گذشته در حیات اجتماعی و فرهنگی مردم اصفهان نمایان شود. بنابراین ضمن تشکر از حمایتهای بی دریغ استاندار محترم و معاونین محترم به ویژه معاون محترم عمرانی استاندار، امیدواریم با همکاری همگی نهادهای ذیربط شاهد بروز افتخارات جدید در حوزه صنایع دستی برای کشور جمهوری اسلامی ایران باشیم.

مدیر کل میراث فرهنگی استان در ادامه سخنانش پیشنهاداتی را در راستای توسعه و ترویج فرهنگ و هنر در اصفهان در قالب دبیرخانه صنایع دستی ارائه کرد که برخی از آنها بدین شرح است:  نصب نمادهای صنایع دستی در مبادی و میادین اصلی شهر،  بهره مندی از نمادهای صنایع دستی در ایستگاه های مترو، برگزاری تورهای گردشگری محلات و مراکز کارگاهی، ساماندهی تابلوهای راهنمای شهری جهت معرفی مراکز کارگاهی و فروشگاه های صنایع دستی، نصب تابلوهای راهنمای شهری جهت معرفی مراکز کارگاهی و فروشگاه های صنایع دستی، اجرای برنامه های آموزشی صنایع دستی ، طبق نظارت و استانداردهای صنایع دستی، ساخت فیلم های ترویج صنایع دستی، چاپ نشریات و کتابچه های معرفی صنایع دستی،  پیگیری ایجاد موزه منطقه ای صنایع دستی اصفهان.


گفتنی است برنامه های دبیرخانه دائم شهر جهانی صنایع دستی پس از تاسیس ، در راستای سیاستهای کلان کشور درحوزه صنایع دستی، در زمینه های ترویج ، تولید و تجارت خواهد بود.

شایان ذکر است نشست شورای جهانی صنایع دستی از یازدهم الی شانزدهم مهرماه سال 1395 در ایران و اصفهان برگزارخواهد شد.
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار