• یکشنبه 03 شهریور 1398
  • 18:26

استاندارهمدان؛

نباید یک آجر هم از بناهای تاریخی آسیب ببیند

نباید یک آجر هم از بناهای تاریخی آسیب ببیند
مراسم تکریم ریحان سروش مقدم و معارفه علی مالمیر در محل سالن شهداء استانداری همدان برگزارشد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی همدان؛ در ميان چهره‌هاي حاضر در اين مراسم، حضور تشكل‌هاي غيردولتي، انجمن‌هاي صنفي، جامعه هتل‌داران و مديران كل ادارات و برخي از سرمايه‌گذاران بخش خصوصي به چشم مي‌خورد.
نیکبخت استاندارمحترم همدان در این مراسم به گردشگري به عنوان اولويت اصلي استان اشاره كرد و گفت: همدان همه شرايط طبيعي و خدادادي و تاريخي را دارد و اگر چيزي در اين وادي كم داريم همان فعاليت ما است. سيستم اداري بايد بيشتر در حوزه شناسايي فرصت‌ها ورود پيدا كند.
نيكبخت تأكيد كرد: اولويت توسعه همدان هميشه ميراث و گردشگري بوده است و اين روزها بيشتر شاهد تمايل سرمايه‌گذاران و گردشگران از سراسر دنيا براي ورود به ايران هستيم. پس مي‌توانيم ما هم اين اولويت و فرصت را مغتنم شماريم..
در اين شرايط كه اغلب كشورهايي كه گردشگران را به سمت خود كشانده بودند با ناامني دست و پنجه نرم مي‌كند امنيت ايران مي‌تواند فرصتي براي رونق گردشگري باشد.
نيكبخت به جايگاه شاخص غار عليصدر در همدان هم اشاره كرد و گفت: هفته گذشته براي رفع مشكلات پيش آمده در اين حوزه معاون امور پارلماني سازمان ميراث فرهنگي كشور آنچنان دفاع قابل تقديري كرد تا شرايط به نفع استان با شرايط قانوني حفظ شود. اين بدان معنا است كه ظرفيت‌هاي همدان در عرصه ملي و بين‌المللي قابل توجه است.
استاندار در ادامه خطاب به علي مالمير، مديركل جديد ميراث فرهنگي عنوان كرد: ميراث براي من بسيار مهم است، نبايد حتي يك آجر از بناهاي ميراثي آسيب ببيند و نبايد حتي يك وجب از طبيعت و منابع طبيعي استان آسيب ببيند. در حال حاضر بايد با توجه به شرايط برجام اقتصاد استان نجات پيدا كند.
استاندار به عملكرد قابل قبول سروش‌مقدم، مديركل توديع شده استان نيز اشاره کرد و گفت: وي در مدت حضور در استان كارهاي زيربنايي متعددي همچون طرح عليصدر و سراب‌هاي نهاوند و اقدامات اوليه ثبت جهاني يكي از آثار همدان اقدامات متعددي انجام داد و همچنين زمينه ساخته شدن 52 فيلم كوتاه و بلند را فراهم كرده است.
نيكبخت افزود: من روي مالمير تعصب دارم و اميدوارم وي بتواند با شرايط موجود و برنامه‌هاي قوي كار را به نحو احسن جلو ببرد.استاندار خطاب به مالمير عنوان كرد: خط قرمز و تمام توجهات كه بايد به توسعه استان داشته باشيم متصل به سازماني است كه شما مسئوليت آن را پذيرفته‌ايد و آنجا رويكرد شما بايد تغيير و توسعه باشد و هيچ اهمال بی‌توجهی وسکونی بخشودني نيست.
گردشگري نيازمند نيروي انساني متخصص و اعتبارات كافي می باشد و همه ی دستگاه های اجرایی استان وظیفه دارند در به ثمر رسیدن اهداف ، برنامه ها و سیاست های این اداره کل نهایت همکاری را کند.
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار