• شنبه 25 آبان 1398
  • 02:50

تفاهم نامه برگزاری نمایشگاه آثار باستان شناختی ایران در آلمان منعقدشد

تفاهم نامه برگزاری نمایشگاه آثار باستان شناختی ایران در آلمان منعقدشد
نمایشگاهی از آثار دوره پیش‌ازتاریخ ایران تا قبل از هخامنشی در اواخر سال 1395 در شهر بن آلمان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران؛ جبرئیل نوکنده، مدیر موزه ملی ایران، با اعلام این خبر گفت: با هدف تحکیم همکاری‌های فرهنگی و پژوهشی بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران و تالار هنری و نمایشگاهی جمهوری فدرال آلمان در حوزه همکاری‌های موزه‌ای یادداشت تفاهمی به امضاء مدیر موزه ملی ایران و مدیر تالار هنری و نمایشگاهی آلمان رسید که به مدت 5 سال اعتبار دارد.
نوکنده افزود: موضوع اصلی این یاداشت تفاهم برگزاری نمایشگاهی از مواد باستان‌شناختی پیش‌ازتاریخ ایران، از آغاز تا قبل از دوره هخامنشی در ماه مارس 2017 است. از دیگر موضوعات این یادداشت تفاهم همکاری، برگزاری نمایشگاه آثار ایران در فهرست میراث جهانی در جنب نمایشگاه آثار باستان شناختی، آموزش نحوه برگزاری نمایشگاه‌های اشیای موزه‌ای و معماری نمایشگاه‌ها، همکاری در زمینه پروژه‌های مرمت اشیاء فرهنگی هنری برای ارائه در نمایشگاه، و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه موزه‌داری است.
گفتنی است، در این نمایشگاه علاوه بر آثار موزه ملی از سایر موزه های وابسته به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران، آثار انتخاب و به نمایشگاه ارسال خواهد شد.
شایان ذکر است، موزه ملی ایران تاکنون 27 نمایشگاه خارجی در کشورهای مختلف جهان برگزار نموده و تلاش کرده تا غنای فرهنگ ایران زمین را به جهانیان نشان دهد که این حرکت در جذب گردشگران خارجی به ایران و نیز تقویت روابط دیپلماتیک فرهنگی در عرصة بین‌الملل تأثیرگذار بوده است
امتیاز به خبر :