• یکشنبه 28 مهر 1398
  • 23:12

تصویب فازهای مطالعاتی دهکده های گردشگری در بوشهر

 

جلسه مشترک ستاد اجرایی خدمات سفر و کارگروه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با حضور استاندار و فرمانداران و سایر اعضای ستاداجرایی خدمات سفر و کارگروه میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری در استانداری بوشهر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهرمحمد ابراهیم فروزانی در خصوص جلسه گفت : در این جلسه که با حضور اعضای کارگروه گردشگری و ستاد اجرایی خدمات سفر به صورت مشترک برگزار شده است چندین دستور کار مورد بررسی قرار خواهد گرفت که تصویب  فازهای مطالعاتی دهکده های گردشگری با توجه به گزارش مشاوران طرح  در اولویت است که با توجه به نظر اعضای کارگروه و استاندار محترم تصویب خواهد شد .

مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در خصوص دهکده های گردشگری دلارام  ، گناوه و بوشهر گفت :این پروژه ها در اولویت طرح های گردشکری استان هستند که باید هر چه زودترتوسط بخش خصوصی به مرحله اجرا برسند و زیر ساخت ها در آنها از اولویت کاری می باشد که پس از آماده سازی نسبت به جذب سرمایه گذار تسهیلات لازم فراهم خواهد گردید.

در ادامه جلسه سه مشاوردهکده های گردشگری گزارش خود  را به کارگروه  ارائه کردند و ضمن بررسی آنها کلیات طرح مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین در این جلسه گزارش کاری از جانب معاون گردشگری در خصوص پروژه های انجام شده ارائه و بیش از شانزده طرح گردشگری در خصوص ساخت هتل و مهمانپذیر و رستوران و مراحل پیشرفت فیزیکی آنها مورد بررسی قرار گرفت .

در ادامه جلسه از کلیه اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر خواسته شد که جلسات خود را به صورت مستمر انجام داده و گزارشات خود را به ستاد مرکزی ارائه نمایند .

خانه های استیجاری موقت و تور گردانی اشخاص خصوصی و حقوقی و دستگاه  های اجرایی که در ایام نوروز فعالیت تور گردانی انجام می دهند نیزدر جلسه مورد بررسی قرار گرفت و مصطفی سالاری در این خصوص گفت: چنین خانه هایی باید زیرپوشش شرکت و یا اتحادیه ای قرار گیرد و زمینه صدور مجوز لازم برای آنها بدون بروکراسی دراز مدت اداری فراهم شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر ضرورت نظارت لازم روی تورهای گردشگری و منازل استیجاری اضافه کرد: منازل استیجاری و تورهای غیرمجاز یک ظرفیت بسیار مناسبی برای رونق گردشگری استان است که باید با نظارت دستگاههای رسمی قرار گیرند.

سالاری با تبریک به ثمر رسیدن تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای در موضوع برجام بیان کرد: با تحقق این مهم ظرفیت های بسیار مهم فراروی کشور و بویژه استان بوشهر گشوده می شود که باید از این مهم به نحو بسیار مطلوبی استفاده شود.

وی گفت: با اجرا شدن برجام زمینه مناسبی برای سرمایه گذرای بخش خصوصی در حوزه های گردشگری فراهم می شود.

سالاری با تاکید بر حمایت جدی از سرمایه گذاران برای کاهش برخی از هزینه های آنها یادآور شد: دراین ارتباط دستگاه های اجرایی باید امور مربوط به سرمایه گذاران را تسریع بخشیده و در کنار آن شرط های منعقد شده آنها باسرمایه گذاران محکم و دارای ضمانت اجرایی باشد.

وی درباره دهکده های گردشگری دلارام و گناوه گفت: در اجرای این دو دهکده یکی از موضوع های مهم حفاظت از زمین های محل این پروژه هاست که باید به جد دنبال شود.

سالاری اظهارکرد: این دو دهکده با قرار گرفتن در نوار ساحلی موقعیتی بی نظیر دارند و نیاز است با حفظ طبیعت محل اجرای دهکده های گردشگری بوشهر و گناوه، زمینه استفاده مردم از آن فراهم شود.

امتیاز به خبر :