• پنجشنبه 01 اسفند 1398
  • 18:59

طرح بازاريابي، فروش و صادرات صنايع‌دستي

معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت:اين طرح با اهداف کوتاه، ميان و بلندمدت انجام شده است و هر يک از اين اهداف داراي زير مجموعه‌هاي قوي براي توسعه اين صنعت است.

" انوشيروان گرايلي" افزود: گلستان در سال گذشته رتبه پنجم کشوري را در بخش صنايع دستي کسب کرد و اين نشان از آن دارد که در استان خلاقيت و هنرهايي وجود دارد که مي‌تواند يکي از بهترين منابع براي جذب گردشگر و رونق اقتصادي باشد.

وي، بزرگترين چالش صنايع‌دستي در اين استان را نبود بازار فروش مطمئن دانست و تاکيد کرد: بايد براي رفع اين مشکل تلاش جدي صورت گيرد.

وي ادامه داد: در صورت فراهم بودن بازار مطمئن، صنايع‌دستي به عنوان يکي از بخش‌هاي مهم اشتغالزا در استان مطرح خواهد بود.

گرايلي با بيان اينکه تلاش‌هايي براي رفع اين مشکل در استان صورت گرفته‌است، تصريح کرد: ايجاد بازارچه دائمي صنايع دستي از مهمترين اقدام‌ها بوده که پس از تامين اعتبار در استان راه‌اندازي خواهد شد.

معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي گلستان افزود: سال گذشته در بخش صنايع‌دستي يک هزار و ‪ ۳۷‬شغل در رشته‌هاي مختلف در استان ايجاد شده است.

وي ادامه داد: تاکنون ۳۲‬ميليارد ريال تسهيلات بانکي از طريق بنگاه‌هاي زودبازده اقتصادي به هنرمندان اين صنعت پرداخت شده‌است و پيش‌بيني مي‌شود تا پايان امسال يک هزار و 500 نفر شغل در اين بخش ايجاد شود.

S/H/113


امتیاز به خبر :