• دوشنبه 11 فروردین 1399
  • 18:30

رشد 44 درصدی آمار اسکان مسافرین یزد در ایام تعطیلات نوروز 95

  • 14 فروردین 1395
  • 15:03
  • استانها
  • 0 دیدگاه
  • 1455 بازدید
  • Article Rating
رشد 44 درصدی آمار اسکان مسافرین یزد در ایام تعطیلات نوروز 95
در ایام تعطیلات نوروز 95 و آغاز جشنواره خوش آمد به یزد، استان یزد با رشد 44 درصدی مسافرین روبرو شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري يزد محمدمهدی شرافت عنوان کرد: آمار اسکان مسافرین از ابتدای تعطیلات نوروز تا پایان سیزدهم فروردین ماه 1395، 967/900 نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 624/624 نفر بوده است، 44 درصد رشد داشته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: تعداد خودروهای وارد شده در 60 محور استان نیز در این مدت 557/355/4 خودرو می باشد که رشد 9 درصدی را نسبت به سال قبل نشان می دهد.
وی خاطرنشان ساخت: از دیگر آمار رشد نوروز 95 می توان به رشد 58 درصدی اسکان آموزش و پرورش، رشد 71 درصدی اسکان مسافران در هتل، مهمانپذیر، هتل آپارتمان، منازل استیجاری، خانه مسافر و اقامتگاه های بوم گردی، رشد 25 درصدی اسکان در مهمانسرای ادارات، خوابگاه های دانشجویی و سالن های ورزشی و همچنین رشد 56 درصدی اسکان در اقامتگاه های موقت، کمپ، کانکس و چادرهای مسافرتی اشاره نمود.
این مقام مسئول ضمن اشاره به افزایش مدت ماندگاری مسافر در یزد تصریح کرد: ماندگاری مسافر در یزد به چهار شب رسید که بسیار خوب و قابل تأمل است که بخشی از آن به دلیل معرفی بهتر مجموعه استان به خصوص برگزاری جشنواره هایی در سطح شهر یزد و سایر شهرستانها می باشد.
به گفته شرافت: از جمله برنامه هایی که این اداره کل برای سال خوش آمد در نظر گرفت، برگزاری جشنواره های نوروزی بود و در همین راستا شانزده جشنواره مختلف در سطح شهر یزد در حال برگزاری بود که نشان دهنده توجه دستگاه های دیگر به مقوله فرهنگ می باشد و در این جشنواره ها هنرمندان یزدی هنر خود را در بخش های نمایشی و موسیقی به نمایش گذاشتند.
مدیرکل میراث فرهنگی یزد حضور یزدی ها در مراسمات مختلف را از دیگر موارد قابل تأمل در نوروز 95 دانست و افزود: استقبال یزدیها از جشنواره ها و مراسمات نوروز 95 و اهمیت آنها برای شناختن هرچه بهتر و بیشتر هویت تاریخی و همچنین حضور آنان در کنار مسافران بسیار زیبا و دیدنی بود.
وی کمپ های کویری را از جمله مکان هایی عنوان کرد که رضایت مسافرین، مهمانان و همچنین شهروندان یزدی را به دست آورد.
این مقام مسئول اظهار داشت: دستگاه های نظارتی، نظارت بیشتری اعمال نمودند و شکایت رسمی تعداد آن نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشت.
شرافت گفت: اداره کل اوقاف استان یزد نیز به دلیل برگزاری برنامه ای خوب و با کیفیت برای مسافران در محل مسجدجامع کبیر یزد در مقیاس کشوری رتبه کسب نمود.
مدیرکل میراث فرهنگی یزد بافت قدیم شهر یزد، مسجدجامع کبیر و میدان امیرچقماق را از پربازدید ترین مکانهای تاریخی استان که تحت نظارت این اداره کل هستند عنوان کرد و افزود: تبدیل خیابان مسجد جامع و میدان امیرچقماق به میدان های شهری و فضای پیاده رو با رویکردی مثبت روبرو شد و آرزو می کنیم برنامه هایی که در ایام نوروز انجام شد با برنامه ریزی در طول سال تداوم داشته باشد.
وی با اشاره به مطرح بودن استان به عنوان دارالعباده خاطرنشان ساخت: با همت مسئولین شهر یزد و مردم این شهر تاریخی، زیبا و منحصر به فرد دارالعباده خواهند ماند و امید است سال 95 تمرینی برای خوش آمد به میهمانان و شروع برنامه پنج ساله گردشگری استان یزد باشد.
گفتنی است در پایان مدیرکل میراث فرهنگی یزد از زحمات صدا و سیمای مرکز استان و همچنین پوشش مناسب برنامه ها توسط این ارگان قدردانی نمود. 

امتیاز به خبر :