• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 00:23

برگزاری اولین نسشت گردشگری استان های منطقه جنوب شرق در بافق

  • 21 فروردین 1395
  • 10:26
  • استانها
  • 0 دیدگاه
  • 298 بازدید
  • Article Rating
اولین نشست منطقه ای گردشگری استان های جنوب شرق کشور شامل: استان های یزد، خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان به میزبانی استان یزد به عنوان استان معین منطقه جنوب شرق کشور در شهرستان بافق برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري يزد، در این نشست یک روزه که در سالن جلسات آهن شهر واقع در شهر زیبای بافق برگزار گردید، جمعی از معاونین گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان های منطقه جنوب شرق و مسئولین استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند. 
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد دلیل انتخاب شهرستان بافق به عنوان محل این نشست را واقع شدن بافق در مرکزیت استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و یزد عنوان کرد.
سید مصطفی فاطمی هدف از برگزاری این نشست را بستن تورها و مسیرهای بین استانی در حوزه گردشگری دانست و بیان نمود: با توجه به تقسیمات کشوری صورت گرفته بزرگترین حوزه گردشگری کشور متعلق به منطقه پنج کشور که حدود ۳۵ درصد از حوزه گردشگری کشور را به خود اختصاص داده است (شامل استانهای: یزد، کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان) می باشد.
وی افزود: در این نشست یک روزه جمعی از فعالان حوزه گردشگری همچون روسای جامعه هتلداران، روسای دفاتر خدمات مسافرتی وگردشگری و روسای انجمن گردشگران استان ها در بافق حضور موثر داشتند و خوشبختانه نظرات نسبتاً خوبی در شناسایی و معرفی محورهای گردشگری بین استان های منطقه ارائه گردید و تورهای مسافرتی مختلفی در قالب دو تا شش روزه در مسیرهای خاص طبیعت گردی، مذهبی و فرهنگی برنامه ریزی شد. 
این مقام مسئول تصریح نمود: در حوزه صنعت گردشگری و به ویژه مسیرهای بین استانی مشخص شده در این نشست خاصیت های متفاوتی وجود دارد که از آن جمله می توان به وجود باغ های زیبا و جهانی، قنوات، کویر لوت و مرکزی اشاره نمود.
فاطمی گفت: مسیرهای کمتر شناخته شده در این نشست مورد تاکید قرار گرفت و برنامه بسته شده نیز پس از جمع بندی و بررسی دقیق تر به صورت کتابچه مجزا تحت عنوان “دنیای سرزمین پارس” در تیراژی نسبتاً بالا استخراج و در اختیار کلیه دفاتر خدماتی، نمایشگاه ها و طبیعت گردان و علاقمندان حوزه گردشگری در کشور و به خصوص استان های جنوب شرق کشور قرار خواهد گرفت.

امتیاز به خبر :