• پنجشنبه 01 اسفند 1398
  • 17:13

ظلم به صنايع‌دستي جايز نيست

به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، "محمود احمدي‌نژاد" روز گذشته با بيان اين مطلب در جمع برخي از صادرکنندگان کشور، وجود 320 رشته متنوع صنايع‌دستي در کشور را موردتوجه قرارداد و گفت: ما بايد از تمامي هنرمندان اين حوزه و رشته‌هاي متنوع صنايع‌دستي ايران به‌طور جدي حمايت کنيم.

وي ضمن ابراز تأسف از رواج فرش ماشيني در کشور، افزود: اگر 30 سال پيش مسئوليت اقتصاد کشور را برعهده داشتم هرگز اجازه نمي‌دادم اين صنعت وارد کشور شود.

احمدي‌نژاد با توضيح اين مطلب که اگر 50 سال پيش، هزينه‌هاي توليد پايين مي‌آمد امروز در بخش توليد فرش دستباف بسيار موفق بوديم، گفت: متأسفانه در گذشته به جاي آنکه هزينه توليد را پايين بياورند، کارخانه‌هاي فرش ماشيني وارد کردند.

رئيس‌جمهور در ادامه انجام تدريجي برخي امور اقتصادي کشور را مورد توجه قرارداد و تصريح کرد: بعضي از مسائل توان پذيرش تغييرات ناگهاني را ندارند، چنانکه اگر تغيير تعرفه‌ها به شيوه‌اي ناگهاني اعمال شود، بسياري از مناسبات صادراتي به هم مي‌ريزد.

اين مقام مسئول با تأکيد بر اينکه از اين پس بايد در تمام بخش‌ها به‌ويژه صنايع‌دستي صادرات داشته‌باشيم، تصريح‌کرد: بسياري از رشته‌هاي هنري و صنعتي براي صادرات، نيازمند حمايتند.

احمدي‌نژاد با اشاره به ضرورت تحولات در حوزه مديريت اقتصادي کشور افزود: از آنجا که در کشور ما سرمايه‌هاي بسيار زيادي وجود دارد، درصدد هستيم درصورت امکان بانک طلا تشکيل دهيم.

111/H

امتیاز به خبر :