• ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399
  • 18:02

برگزاري تور بين‌المللي دوچرخه‌سواري کوهستان با هدف گردشگري در قزوين

به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "محمد بهرام‌زاده"، رئيس ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با اعلام اين خبر گفت: با توجه به موقعيت تاريخي قزوين و انتخاب آن به عنوان شهر برگزيده سازمان ملل متحد براي توسعه پايدار براساس توريسم، اجراي برنامه‌هاي تبليغ و معرفي از ضروريات اين طرح به شمار مي‌رود که در راستاي برنامه‌هاي راهبردي USDP (شوراي عالي هدايت فني توسعه پايدار شهري) است.

بهرام‌زاده افزود: شعار تور بين‌المللي دوچرخه‌سواري قزوين؛ از توسعه پايدار شهري تا جهاني‌شدن با گردشگري ورزشي است که اين شعار با اهداف سازمان که جهاني‌ شدن و گردشگري سلامت است همخواني داشته و با توجه به گستردگي حضور دوچرخه‌سواران حرفه‌اي سراسر کشور و خارج از کشور مي‌تواند براي معرفي جاذبه‌هاي طبيعي و تاريخي استان جذابيت ويژه‌اي ايجاد و گردشگران زيادي را به ديدن شهر قزوين ترغيب کند.

رئيس ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان قزوين با اشاره به مراحل اخذ مجوز از سازمان ملل متحد براي مشارکت در برگزاري اين تور، گفت: برنامه تور بين‌المللي دوچرخه‌سواري کوهستان يکي از برنامه‌هايي است که براي رسيدن به اهداف بلندمدت سازمان و براي معرفي شهر پايلوت گردشگري در نظر گرفته شده که با توجه به شايستگي اين بنرامه و مطابقت با برنامه‌هاي سازمان ملل متحد مورد توجه قرار گرفته و موسسه UN_HABITAT به نمايندگي از آن مجوز استفاده از نشان اين موسسه را صادر و مشارکت خود را در اجراي برنامه اعلام کرده است.

بهرام‌زاده زمان اجراي تور بين‌المللي دوچرخه‌سواري کوهستان را از 25 تا 29 تيرماه اعلام کرد و گفت: برنامه تور بين‌المللي از مبدأ قزوين به مقصد استان مازندران شهر رامسر است که روز 25 تيرماه برنامه افتتاحيه با مانور دوچرخه‌سواران در داخل شهر قزوين و بازديد از مزار شهدا و امامزاده حسين شروع و بعد از طي مسيرهايي پيش‌بيني شده کوهستاني و رسيدن به مقصد، مراسم اختتاميه اجراي مانور دوچرخه‌سواران در داخل شهر زيباي رامسر و اهداي مدال و لوح يادبود و... خواهد بود.

برنامه پيش‌بيني شده تور بين‌المللي دوچرخه‌سواري کوهستان گذر از مسيرهاي کوهستاني و جاذبه‌هاي فرهنگي و گردشگري قلعه حسن صباح، درياچه اوان، صخره اندج، گردنه اسپيد و مناطق کوهستاني الموت به اشکورات، رشته کوه‌هاي بزابن، گردبن و سماموس و جنگل‌هاي شمال و مناظر ديدني و کوهستاني شرق گيلان و رامسر است.

مسير رکاب‌زني اين تور حدود 300 کيلومتر از گردنه اکبرآباد شروع و تا رامسر ادامه خواهد داشت و در طول مسير برنامه‌هاي دوچرخه‌سواري سنگين و حرفه‌اي نيز طراحي شده که شرکت‌کنندگان بايد از آمادگي کامل و توان لازم بريا دوچرخه‌سواري در مسيرهاي کوهستاني مرتفع و رودخانه‌ها و دره‌هاي صعب‌العبور برخوردار باشند.

روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان قزوين

R/H
امتیاز به خبر :