• چهارشنبه 25 تیر 1399
  • 13:04

مجتمع گردشگري در غار نخجير ساخته مي‌شود

به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "سيدمحمد حسيني"، رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي گفت: با جذب سرمايه‌گذار ايراني مقيم آمريکا، منطقه غار نخجير در زميني به وسعت300 هکتار توسط شرکت مجتمع‌هاي رفاهي گردشگران مهتاب ساخته مي‌شود.

وي گفت: اين غار در سال 1368 کشف شد و پس از انجام مراحل قانوني و واگذاري آن به سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري عمليات اجرايي آن از سال 83 آغاز شد و حوزه معاونت گردشگري استان مرکزي نسبت به آماده سازي، کفسازي و نورپردازي آن اقدام کرد.

وي با بيان اينکه اين غار 8 کيلومتر طول دارد و داراي دالان‌ها، دهليزها و حوضچه‌هاي متعدد است، ادامه داد: دهکده تفريحي، توريستي مهتاب طي 5 سال ساخته مي‌شود که 150 ميليارد ريال از سوي سرمايه‌گذار خارجي و 10 ميليارد ريال نيز از منابع دولتي براي ايجاد و تکميل اين سايت گردسگري پيش‌بيني شده است.

حسيني با اشاره به وجود يک درياچه در اين غار تاکيد کرد: تاکنون براي تکميل امکانات زيرساختي غار حدود 500 ميليون تومان از منابع استاني تامين و هزينه شده است و براي تکميل تونل خروجي و پل دسترسي به درياچه آن حدود 10 ميليارد ريال اعتبار نياز است.

R/H/106


امتیاز به خبر :