• دوشنبه 12 خرداد 1399
  • 09:20

دیدار مدیر‌کل میراث‌‌فرهنگی آذربایجان‌غربی با مدیر‌‌عامل جمعیت هلال‌احمر

دیدار مدیر‌کل میراث‌‌فرهنگی آذربایجان‌غربی با مدیر‌‌عامل جمعیت هلال‌احمر

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی با مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی، جلیل جباری مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان، امروز 30 اردیبهشت 96 با حسن محمودی‌اصل‌زاده مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که محمد فتحی معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی نیز حضور داشت، طرفین درخصوص موضوعات مشترک به رایزنی پرداختند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی، با اشاره به وظایف خطیر و حساسی که هلال‌احمر در شرایط مختلف برعهده داد، نقش این نهاد را در امر خدمات‌رسانی به مسافران و گردشگران بسیار مؤثر و ملموس عنوان کرد.

ازجمله موضوعات موردبحث در این دیدار، بررسی نحوه مشارکت و همکاری طرفین برای مرمت و سامان‌دهی اماکن تاریخی ثبتی شهرهای مختلف آذربایجان‌غربی بود که در مالکیت هلال‌احمر قرار دارند؛ برای مثال، در این جلسه بر لزوم مرمت هر چه سریع‌تر ساختمان قدیمی هلال‌احمر (شیر و خورشید) و قلعه رشیدالدوله (دورباش) واقع در شهر تکاب تأکید شد.

تعداد قابل‌توجهی از ابنیه و اماکن تاریخی ثبت‌شده این استان، از نظر حقوقی در مالکیت نهادها و ارگان‌های دولتی و غیر‌دولتی قرار دارند و این اداره‌کل در تلاش است تا با جلب مشارکت این نهادها، فرایند مرمت و سامان‌دهی آثار تاریخی را تسریع کند.

امتیاز به خبر :