• پنجشنبه 01 اسفند 1398
  • 18:56

نمايش توانمندي‌هاي سمناني‌ها در تهران

به گزارش ميراث آريا( CHTN) ، مراسم افتتاح توانمندي استان سمنان با حضور " ملک‌زاده" معاون گردشگري و " کاشيان" رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري و جمعي ديگر از مسئولان استاني در موزه ملل کاخ سعد آباد برگزار شد.

معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي سمنان در حاشيه افتتاح اين نمايشگاه به ميراث آريا گفت: در اين نمايشگاه توانمندي‌هاي استان در 80 غرفه به مساحت 800 متر مربع به نمايش گذاشته مي‌شود.

" سيد کمال موسوي"، از حضور 80 هنرمند و صنعتگر پيشکسوت استان سمنان خبر داد و افزود: اين افراد در 40 غرفه به مدت يک هفته آثار خود را به نمايش مي‌گذارند.

وي تصريح‌کرد: حدود 26 غرفه اين نمايشگاه به آموزش و توليد زنده صنايع‌دستي اختصاص يافته است.

وي گفت: دو سياه چادر عشايري نيز در فضاي اين نمايشگاه برپا مي‌شود که فرهنگ عشايري منطقه را به نمايش مي‌گذارد.

موسوي، با اشاره به حضور 19 رشته فعال صنايع دستي در اين نمايشگاه، ادامه داد: سفال، احجام چوبي، گليم، فرفورژه، جواهر سازي، صنايع دستي تکميلي و تلفيقي، مشبک، معرق، گره‌چيني، رودوزي‌هاي سنتي ، جاجيم و قليچ به صورت کارگاه آموزشي و براي فروش، در اين نمايشگاه ارائه مي‌شود.

بنابراين گزارش، در اين نمايشگاه هر شب توانمندي‌هاي سمنان به نام يک شهرستان نام‌گذاري شده است و درباره فرهنگ، اقوام ، موسيقي ، هنر ، صنايع دستي و ... هر منطقه به بازديدکنندگان توضيح داده مي‌شود.

113/H

امتیاز به خبر :