• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 03:20

در جلسه هماهنگی با هنرمندان صنایع‌دستی استان مطرح شد

دعوت از هنرمندان برای همکاری در راه‌اندازی شهرک صنایع‌دستی در آذربایجان‌غربی

دعوت از هنرمندان برای همکاری در راه‌اندازی شهرک صنایع‌دستی در آذربایجان‌غربی
جلسه هماهنگی با هنرمندان صنایع‌دستی استان به‌منظور بررسی سازوکار راه‌اندازی شهرک صنایع‌دستی برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی، این جلسه در راستای تفاهم‌نامه‌ای که قبلاّ به امضای سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور و شرکت شهرک‌های صنعتی در‌خصوص احداث شهرک صنایع‌دستی به امضا رسیده بود دیروز 28 خرداد 96 با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان و جمعی از تولیدکنندگان صنایع‌دستی برگزار شد.

در این جلسه که حدود چهل نفر از تولیدکنندگان و هنرمندان صنایع‌دستی استان آذربایجان‌غربی حضور داشتند، جلیل جباری مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی با بیان اهمیت راه‌اندازی شهرک‌های صنایع‌دستی در این استان گفت: «قابلیت استان آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه در تولید انواع صنایع‌دستی مخصوصاً تولیدات مربوط به رشته‌های چوبی خیلی بالاست. تجمیع هنرمندان و تولیدکنندگان در یک مکان خاص می‌تواند در میزان تولید و فروش محصولات تأثیرات مثبت و رو‌به‌ رشدی داشته باشد.»

او ضمن دعوت از همه هنرمندان صنایع‌دستی برای همکاری و همیاری در راه‌اندازی این شهرک گفت: «هنر‌صنعت این استان با تلاش مداوم و ارائه طرح‌های خلاقانه و نو از طرف شما حفظ می‌شود. در این مسیر لازم است که تشکل‌های تخصصی ایجاد کنید و مطالبه‌گری‌تان را ازدستگاه‌های متولی از جمله این اداره‌کل افزایش دهید. ما نیز حسب وظایف ذاتی و تخصصی، حمایت‌های لازم را در چارچوب قوانین و مقررات موجود به‌عمل خواهیم آورد.»

در این جلسه هریک از هنرمندان صنایع‌دستی علاوه بر مطرح کردن مسائل و مشکلات مرتبط با رشته فعالیت خود، آمادگی خود را جهت همکاری برای راه‌اندازی شهرک صنایع‌دستی اعلام کردند و مقرر شد تا در کمیته ویژه، سازوکار و نحوه حضور و فعالیت و برنامه‌ریزی‌های آتی بررسی و پیگیری شود.

امتیاز به خبر :