• شنبه 10 خرداد 1399
  • 22:36

برپايي نمايشگاه فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري گردشگري در ايران

به گزارش ميراث آريا(CHTN) "مهدي جهانگيري " مدير عامل شرکت توسعه گردشگري ايران ضمن بيان اين مطلب گفت: توسعه گردشگري ايران يکي از سياست‌هاي الويت‌دار دولت است و شرکت توسعه گردشگري ايران به‌عنوان بازوي اجرايي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري تلاش کرده است به کاهش بروکراسي اداري در زمينه‌ جذب سرمايه‌گذار خارجي شرايط را براي توسعه زيرساخت‌هاي کشور فراهم کند.

وي با اشاره به امنيت سرمايه گذاري در ايران اضافه کرد: در زمينه تشويق سرمايه‌گذار در قانون اساسي ايران مواردي مطرح شده است که از لحاظ قانوني در نوع خود بي‌نظير است، اما از آنجا که اطلاع‌رساني در اين رابطه ضعيف بوده است، اين قانون معرفي نشده است .

جهانگيري شرکت توسعه‌ گردشگري ايران را حلقه‌ اتصال دولت و بخش خصوصي دانست و ادامه داد: در همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در ايران علاوه بر سرمايه‌گذاران خارجي، موسسات و شرکت‌هاي بيمه‌اي و بانکي حضور دارند تا امنيت سرمايه گذاري در ايران را افزايش دهند.

مديرعامل شرکت توسعه گردشگري ايران خطاب به رايزنان اقتصادي و بازار يابي سفارتخانه‌هاي خارجي در ايران يادآور شد: سرمايه‌گذاري در ايران با جذابيت خاصي براي سرمايه‌گذاران خارجي همراه بوده است،‌ به همين منظور از تمامي رايزنان اقتصادي مي‌خواهيم، با اطلاع‌رساني مناسب سرمايه‌گذاران علاقه‌مند کشورهاي خود را به شرکت معرفي کنند.

وي با اشاره به برگزاري نمايشگاهي از فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در ايران به‌عنوان بخش جنبي اين همايش ادامه داد: در اين نمايشگاه از 40غرفه پيش‌بيني شده يک مورد در اختيار شرکت توسعه گردشگري قرار مي‌گيرد که در اين غرفه 800 بسته راهنماي سرمايه‌گذاري در ايران را به همراه تمام مجوزهاي ساخت و ساز آنها، نشاني دقيق و تعداد اتاق‌هايي که بايد ساخته شود معرفي و ارائه مي‌کند. يک غرفه هم در اختيار صندوق احيا و بهربرداري از اماکن تاريخي است و ديگر غرفه‌ها براي معرفي طرح‌ها و پروژه‌هاي بخش خصوصي در اختيار اين بخش قرار خواهد گرفت.

جهانگيري زمان برگزاري اين همايش را دو روز اعلام کرد و گفت: در مدت برگزاري اين همايش تمام هزينه‌هاي اقامت سرمايه‌گذاران خارجي در ايران به عهده شرکت توسعه گردشگري خواهد بود.

R/H/102امتیاز به خبر :