• شنبه 10 خرداد 1399
  • 22:15

در نامه‌ای از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی

مراتب ثبت 2 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار لرستان ابلاغ شد

مراتب ثبت 2 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار لرستان ابلاغ شد
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دیروز سه‌شنبه 30 آبان 96 در نامه‌ای به استاندار لرستان مراتب ثبت 2 اثر فرهنگی‌تاریخی در این استان را به او ابلاغ کرد.

به‌گزارش خبرنگار میراث آریا، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به موسی خادمی استاندار لرستان مراتب ثبت 2 اثر فرهنگی‌تاریخی را در فهرست آثار ملی به او ابلاغ کرد.

 در نامه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به استاندار لرستان آمده است:

«در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب 1367 مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی‌تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذی‌ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی ”حمام محله یخچال“ واقع در استان لرستان، شهر بروجرد، خیابان شهدا، کوچه مرکزی که پس از طی تشریفات قانونی لازم به‌شماره 31827 مورخ 96/7/10 در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده، ابلاغ می‌گردد.

اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت وبازسازی اثر صرفا با تأیید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط در استان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع فرمایید.»

او همچنین در نامه مشابه جداگانه‌ای مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی «خانه روغنی» واقع در استان لرستان، شهر بروجرد، خیابان بحرالعلوم، کوچه احمدی، پلاک 3 به شماره 31829 در تاریخ 1396/7/10 را به استاندار لرستان ابلاغ کرد.

امتیاز به خبر :