• شنبه 17 خرداد 1399
  • 01:39

در نامه‌ای از سوی مونسان

مراتب تغییر نام اثر تاریخی «خانه عطارزاده» به «خانه بیوکیان» به استاندار یزد ابلاغ شد

مراتب تغییر نام اثر تاریخی «خانه عطارزاده» به «خانه بیوکیان» به استاندار یزد ابلاغ شد

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار یزد مراتب تغییر نام اثر ثبتی «خانه عطارزاده» به «خانه بیوکیان» را به او ابلاغ کرد.  

به‌گزارش خبرنگار میراث آریا، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به محمود زمانی قمی استاندار یزد مراتب ثبت این اثر فرهنگی‌تاریخی را به او ابلاغ کرد.

در نامه‌ رئیس سازمان میراث‌فرهنگی که روز گذشته سه‌شنبه 30 آبان 96 به استاندار یزد ارسال شده آمده است:

«در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب 1367 مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی‌تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذی‌ربط، مراتب تغییر نام اثر فرهنگی‌تاریخی ”خانه عطارزاده“ واقع در استان یزد، شهر یزد، خیابان امام خمینی، کوچه منارگلی (شهید حسینیان)، کوچه شهید حسینیان1، کوچه امام خمینی (بازار نو)، کوچه فرعی1 (مدرسی)، پلاک 26 که پس از طی تشریفات قانونی لازم به‌شماره 30834 مورخ 1391/6/16در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده، به «خانه بیوکیان» ابلاغ می‌گردد.

اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت وبازسازی اثر صرفا با تایید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط در استان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع فرمایید.»

امتیاز به خبر :