• شنبه 21 تیر 1399
  • 01:43

19 نشان سهم هنرمندان استان فارس از چهارمین دوره داوری اعطای نشان ملی مرغوبیت

19 نشان سهم هنرمندان استان فارس از چهارمین دوره داوری اعطای نشان ملی مرغوبیت

نتایج چهارمین دوره داوری اعطای نشان ملی مرغوبیت و برتری آثار صنایع‌دستی در کشور،  با انتخاب 19 اثر برتر از 18 هنرمند در رشته‌های منبت، خاتم، دست‌بافته‌های داری، سراجی سنتی، خراطی و حکاکی بر روی سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی اعلام شد. 

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس، در این دوره از داوری‌ها که با اندک تغییراتی در روند اجرایی انجام گرفت آثار برتر پس از انتخاب در استان توسط تیمی از متخصصان، استادان دانشگاه و کارشناسان صاحب‌نظر به دبیرخانه داوری ملی در معاونت صنایع‌دستی کشور ارسال شد.

داوری ملی نیز با هدف انتخاب آثار برگزیده در بازه زمانی دو هفته‌ای خود، 19 نشان مرغوبیت و برتری برای هنرمندان استان فارس به ارمغان آورد که در این میان هنرمندان شیراز با 10 اثر بیشترین سهم را از آن خود کرده و پس از آن هنرمندان آباده و فیروزآباد هر کدام سه نشان، قیر دو نشان و اقلید یک نشان را از به خود اختصاص دادند.

در این دوره از داوری‌ها هفت نشان در رشته دست‌بافته‌های داری، پنج نشان در رشته منبت، سه نشان در رشته خاتم، دو نشان در رشته سراجی سنتی و در رشته‌های خراطی و حکاکی روی سنگ هر کدام یک نشان کسب شده است.

امتیاز به خبر :