• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 04:45

چهارمین جشنواره گل نرگس سمنان برگزار می‌شود

چهارمین جشنواره گل نرگس سمنان برگزار می‌شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی سمنان اعلام کرد چهارمین جشنواره گل نرگس سمنان، 26 بهمن 96 برگزار می‌شود.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌كل ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری سمنان، حمیدرضا دوست‌محمدی رئیس اداره میراث‌فرهنگی سمنان امروز سه‌شنبه 24 بهمن گفت: «این جشنواره با هدف احیا و ترویج میراث طبیعی شهرستان سمنان با رویکرد معرفی میراث اجتماعی منطقه و قابلیت شهرستان سمنان در تولید گل نرگس، افزایش شادابی و نشاط در مردم و... برگزار می‌شود.»

او افزود: «این جشنواره از ساعت 9 صبح پنجشنبه 26 بهمن 96 از امامزاده پیر علمدار سمنان به‌عنوان مرکز مذهبی متصل به تاریخ اجتماعی شهر سمنان آغاز شده و با پیاده روی در طبیعت بکر و کوچه باغ‌‌های شهر سمنان و معرفی مراکز تولیدات محصولات بومی این شهر ازجمله گل نرگس، ادامه پیدا می‌کند.»

رئیس اداره میراث‌فرهنگی سمنان تصریح کرد: «بازدید از سیستم آب‌پخش‌کن سمنان با قدمتی 700 ساله و دژ چرمنه به‌عنوان منطقه استقراری اولیه شهر سمنان از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.»

او افزود: «عرضه سوغات و صنایع‌دستی سمنان، برگزاری کارگاه زنده تولید صنایع‌دستی، عرضه آش و خوراک‌های محلی و پیاز گل نرگس، اجرای برنامه‌های شاد و متنوع و... از‌جمله برنامه‌های این جشنواره یک روزه است.»

گل نرگس به‌صورت خودرو در کنار جویبارها و باغات سمنان می‌روید و مورد توجه مردم محلی قرار گرفته است چنانکه گلدان‌های خاصی برای آن طراحی کرده‌اند تا پیازهای نرگس را در فضای مشبک آن بکارند و سرشاخه‌های نرگس در اندازه‌های مختلف از این سفال بیرون می‌آید.

گل نرگس سمنان دارای عطر و بوی متفاوت و منحصر‌به‌فردی نسبت به گل نرگس سایر مناطق کشور است. گل نرگس در فصل زمستان می‌روید و بهترین زمان برای مشاهده نرگس‌زارهای سمنان اوایل زمستان تا اواسط این فصل است.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط