• شنبه 18 مرداد 1399
  • 01:42

به منظور بزرگداشت روز عطار نیشابوری

نمایشگاه نقاشی دیجیتال‌آرت با عنوان «آبی لاجوردی» در سعدآباد برگزار می‌شود

نمایشگاه نقاشی دیجیتال‌آرت با عنوان «آبی لاجوردی» در سعدآباد برگزار می‌شود

از تاریخ 2 تا 12 اردیبهشت ماه امسال، نمایشگاه نقاشی با عنوان «آبی لاجوردی» در نگارخانه و مرکز هنری سعدآباد برگزار می‌شود. مراسم افتتاحیه این نمایشگاه از ساعت 16 تا 20 روز یکشنبه 2 اردیبهشت ماه خواهد بود.
 

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از  روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد؛ این نمایشگاه شامل 15 اثر از هنرمند ایتالیایی خانم الیزا وندارمین، نقاش و محقق ادبیات فارسی است که با الهام از کتاب منطق الطیر عطار خلق شده است. 

آثار مذکور به سبک پست‌مدرن و با تکنیک دیجیتال‌آرت هستند.

فَریدالدّین ابوحامِد محمّد عطّار نِیشابوری (۵۴۰ - ۶۱۸ قمری) یکی از عارفان و شاعران صاحب نام ایرانی است که در سال ۵۴۰ هجری برابر با ۱۱۴۶ میلادی در نیشابور زاده شد. او یکی از پرکارترین شاعران ایرانی به شمار می‌رود و بنا به نظر عارفان در زمینه عرفانی از مرتبه‌ای بالا برخوردار بوده‌است.

آثار عطار به دو دسته منظوم و منثور تقسيم می‌شود. آثار منظوم او عبارت است از ديوان اشعار كه شامل غزليات و قصايد و رباعيات است،  مثنويات او عبارت است از الهی نامه، اسرار نامه، مصيبت‌نامه، وصلت نامه، بلبل‌نامه، بی سر نامه، منطق الطير، جواهر الذات، حيدر نامه، مختار نامه، خسرو نامه، اشتر نامه و مظهر العجايب.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه از تاریخ 2 تا 12 اردیبهشت ماه 1397 ساعت 10 تا 17 به نگارخانه و مرکز هنری سعدآباد به نشانی میدان تجریش، میدان دربند، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مراجعه کنند.

امتیاز به خبر :