• دوشنبه 12 خرداد 1399
  • 23:22

کارگروه گردشگری عراق عجم به میزبانی قم در سال 97 برگزار شد

کارگروه گردشگری عراق عجم به میزبانی قم در سال 97 برگزار شد

کارگروه توسعه گردشگری سه استان قم، مرکزی و اصفهان در سال گذشته با هدف هم‌افزایی میان سه استان در حوزه‌های سرمایه‌گذاری و توسعه زیرساخت‌های گردشگری در سال 96 فعالت خود را آغاز کرد و اولین جلسه این کارگروه در سال 97 با محوریت تصمیم‌گیری درخصوص برنامه‌های اجرایی کارگروه در سال جدید به میزبانی استان قم برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی، این جلسه روز چهارشنبه 29 فروردین ماه 97 در هتل پارسیا قم با حضور نمایندگان ادارات کل میراث‌فرهنگی سه استان، سرمایه‌گذاران، نمایندگان بخش خصوصی و نماینده حوزه علمیه کاشان برگزار شد.

سیدعلی ضیایی رئیس کارگروه توسعه گردشگری سه استان مرکزی، قم و اصفهان در این جلسه گفت: «مشترکات سه استان در حوزه فرهنگ، نقطه قرار‌گیری آن‌ها در نقشه و برخورداری سه استان از تمام پتانسیل‌های گردشگری در کنار هم موقعیتی است که در هیچ جای دیگر از کشور وجود ندارد و استفاده از این پتانسیل‌ها نیازمند تعریف نقشه راه، هدایت دقیق و نظارت مستمر است. هدف ایجاد چنین کارگروهی ایجاد روحیه مشارکت و انتقال تجربه بین سه استان در این راستا بوده و در سال گذشته تصمیمات مطلوبی در کارگروه اتخاذ شد. »

ضیایی افزود: «امسال کارگروه با ورود به فاز برنامه‌های اجرایی تأثیر بیشتری در اتفاقات حوزه گردشگری سه استان ایفا خواهد کرد که از این قبیل می‌توان به دوره‌های آموزشی زیر نظر و با گواهینامه اعطایی از یونسکو و حوزه اکو یاد کرد. همچنین آموزش مجازی در دستور کار قرار دارد تا دسترسی به آموزش سهل‌تر شود و نتایج بهتری را شاهد باشیم.»

او در پایان گفت: «استفاده از پتانسیل‌های اجرایی سه استان در معرفی جاذبه‌ها و ایجاد پل ارتباطی بین دفاتر مسافرتی برای تعریف مسیرهای مشترک گردشگری در سه استان یکی از مهم‌ترین راه‌های تزریق گردشگر و استفاده از پتانسیل‌های ایجاد شده به وسیله همجواری سه استان است.»

از مهم‌ترین مصوبات این جلسه می‌توان به ایجاد تلویزیون گردشگری، توسعه گردشگری فرهنگی، بررسی و تدوین فقه گردشگری و تدوین سند گردشگری سه استان اشاره کرد.

جلسات این کارگروه در سال جاری به صورت ماهیانه و به میزبانی هتل پارسیا قم برگزار خواهد شد.

امتیاز به خبر :