• یکشنبه 30 دی 1397
  • 02:20

بازدید تیم تهیه پرونده میراث جهانی جنگل‌های هیرکانی از دره پونه آرام

بازدید تیم تهیه پرونده میراث جهانی جنگل‌های هیرکانی از دره پونه آرام

تیم تهیه پرونده میراث جهانی جنگل‌های هیرکانی از دره پونه آرام علی‌آباد کتول، زیستگاه و رویشگاه درختان کهنسال سرخدار بازدید کردند.

به‌گزارش میراث‌آریا، به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان، امروز چهارشنبه 18 اردیبهشت تیم تهیه پرونده میراث جهانی جنگل‌های هیرکانی متشکل از عضو هیئت‌مدیره بنیاد سوکو و مشاور بین‌المللی پرونده جنگل‌های هیرکانی به همراه رئیس گروه میراث طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی و مسئول تهیه پرونده جنگل‌های هیرکانی از دانشگاه تربیت مدرس از دره پونه آرام علی‌آباد کتول،  زیستگاه و رویشگاه درختان کهنسال سرخدار که محل بخشی از منطقه معرفی شده به یونسکو میباشد بازدید کردند.

جنگل‌های هیرکانی یک زیست‌منطقه درزیست بوم جنگل‌های مختلطِ پهن‌برگِ حاشیه جنوبی دریای خزر به مساحت ۵۵هزار کیلومترمربع است که در حاشیه جنوبی و جنوب غرب دریای خزر و ایران و جمهوری آذربایجان است.

این جنگل از منطقه هیرکان جمهوری آذربایجان آغاز می‌شود تا استان گلستان در ایران امتداد دارد و در ایران مورد حفاظت مشترک سازمان محیط‌زیست و سازمان میراث‌فرهنگی است. این جنگل با قدمت ۴۰میلیون سال یکی از ارزشمندترین جنگل‌های جهان به شمار می‌آید و از آن به عنوان موزه طبیعی یاد می‌شود. واژه هیرکان شکل یونانی نام گرگان است. 

امتیاز به خبر :