• جمعه 03 اسفند 1397
  • 05:16

معاون‌ گردشگری کشور از باغ پرندگان قمصر بازدید کرد/ تأکید محب‌خدایی بر حمایت از سرمایه‌گذاران صنعت گردشگری

معاون‌ گردشگری کشور از باغ پرندگان قمصر بازدید کرد/ تأکید محب‌خدایی بر حمایت از سرمایه‌گذاران صنعت گردشگری

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی صنایع دستی و گردشگری از مجموعه توریستی تفریحی باغ پرندگان قمصر بازدید کرد.

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، محمد محب‌خدایی معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز پنجشنبه ۲۷ اریبهشت 97 با همراهی رضا نقدی شهردار قمصر و محسن جاوری رئیس اداره میراث‌فرهنگی کاشان از بخش‌های مختلف مجموعه تفریحی‌توریستی باغ پرندگان و چرندگان قمصر بازدید به عمل آورد.

محب‌خدایی در این بازدید در گفت‌و‌گو با جواد کارگرنژاد سرمایه‌گذار این مجموعه تفریحی توریستی از نزدیک در جریان فعالیت‌های این مجموعه قرار گرفت.

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این بازدید با تأکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران صنعت گردشگری گفت: «دولت تدبیر امید توجه ویژه‌ای به صنعت گردشگری دارد و سازمان میراث فرهنگی از سرمایه‌گذاران این صنعت به‌صورت کامل حمایت خواهد کرد.»

مجموعه تفریحی‌توریستی باغ پرندگان و چرندگان کاشان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت شش هکتار احداث شده است و در این مجموعه ۱۴۰۰ گونه انواع پرندگان و حیوانات از ۱۷ کشور جهان نظیر کبوتر، مرغ شاخدار، طوطی، کبک، قرقاول، میمیون، شتر، کانگورو، گوزن، آهو، اسب و .... از نژادهای مختلف در این ‌مجموعه تفریحی توریستی نگهداری می‌شوند.

باغ پرندگان‌قمصر هم چنین دارای رستوران و سالن پذیرایی، تالار، آلاچیق، آبشار و برکه و ... است.

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همچنین از مزرعه گل محمدی در قمصر نیز بازدید به‌عمل آورد.

مزرعه ۵۴ هکتاری گل محمدی در قمصر یکی از بزرگترین مراکز تولید و‌ پرورش گل محمدی در کشور است که به‌صورت شرکت تعاونی اداره می‌شود و دارای ۶۰۰ نفر سهام دار است که بیشتر سهام داران این‌مزرعه بزرگ گلابگیران قمصر هستند.

امتیاز به خبر :