• چهارشنبه 07 اسفند 1398
  • 23:08

در نامه‌ای از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی

مراتب ثبت «درخت سرو کهن‌سال چهارباغ قوامی» به استاندار فارس ابلاغ شد

مراتب ثبت «درخت سرو کهن‌سال چهارباغ قوامی» به استاندار فارس ابلاغ شد

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار فارس، مراتب ثبت «درخت سرو کهنسال چهارباغ قوامی» در فهرست میراث ملی طبیعی را به او ابلاغ کرد.

به‌گزارش میراث‌آریا، در متن نامه علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به اسماعیل تبادار استاندار فارس آمده است:

«در اجرای تبصره ماه 2 قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب دی ماه 1382 و آیین‌نامه اجرایی آن، مصوب چهارم مرداد 1384 به شماره 26975/ت 32925ه، هیئت محترم وزیران با موضوع ثبت میراث طبیعی ارزشمند کشور در فهرست میراث طبیعی ملی؛ «درخت سرو کهن‌سال چهارباغ قوامی» واقع در استان فارس، شهرستان گوار، بخش مرکزی، دهستان اکبرآباد، جنوب روستای مظفری، خیابان شهید رمضان مجیدی، پس از تشریفات قانونی لازم به شماره 416 مورخ 96/10/11 در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسید، ابلاغ می‌شود.

اثر مذکور ضمن رعایت حقوق مالکانه، تحت نظارت و حمایت این سازمان است و تدوین ظوابط حفاظتی و تعیین عرصه و حریم این اثر بر عهده این سازمان خواهد بود، هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر در اصالت اثر شود، ممنوع است.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولین ذیربط استان ابلاغ و از نتیجه این سازمان را مطلع نمایند.»

امتیاز به خبر :