• یکشنبه 28 بهمن 1397
  • 16:13

اعلام آمادگی 13 استان برای شرکت در جشنواره آش نیر

اعلام آمادگی 13 استان برای شرکت در جشنواره آش نیر

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نیر از اعلام آمادگی 13 استان برای شرکت در جشنواره آش این شهرستان خبر داد.

به گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنای دستی و گردشگری استان اردبیل، ایرج سپیدکار رئیس میراث‌فرهنگی شهرستان نیر امروز شنبه 16 تیر 97 در جلسه هماهنگی برنامه های جشنواره آش نیر به استقبال گسترده آشپزان سراسر کشور برای حضور در این جشنواره اشاره کرد.

او افزود: «آشپزانی از استان های خوزستان، بوشهر، مازندران، گیلان، گلستان، همدان، کرمانشاه، تهران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، زنجان و آذربایجان غربی برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کرده اند.»

او با اذعان به اینکه از برخی استان ها دو یا سه گروه در جشنواره حضور خواهند داشت، اضافه کرد: 60 غرفه برای معرفی و عرضه انواع آش و غذاهای سنتی پیش بینی شده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیر به برگزاری سیزدهمین دوره از این جشنواره در تاریخ 20 تا 22 تیر ماه اشاره کرد.

او با اذعان به اینکه مهلت ثبت نام  آشپزان جهت حضور در این جشنواره تا 18 تیر ماه ادامه دارد، افزود: تبلیغات محیطی و آماده سازی غرفه ها آغاز شده و در این دوره از جشنواره در کنار غرفه ها بازارچه صنایع دستی و اقلام ضروری نیز دایر خواهد شد.

برچسب ها : اردبیل, نیر, آش
امتیاز به خبر :