• پنجشنبه 01 اسفند 1398
  • 17:32

فراخوان اولین جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی در ارومیه

فراخوان اولین جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی در ارومیه

برای نخستین بار جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی در ارومیه با هدف حمایت از فرهنگ غذایی به عنوان ایرانی‌ترین کالا، استعدادیابی آشپزی در استان، افزایش شادابی و نشاط عمومی در مردم و ترویج گردشگری غذا از 29 مرداد تا دوم شهریورماه در پارک جنگلی و محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ارومیه برگزار می‌شود.
 

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی، اجرای مراسم آیینی، مسابقه استعدادیابی آشپزی، مسابقه انتخاب برترین مراکز عرضه غذا، اجرای کارگاه‌های آموزشی عمومی، علوم و فنون آشپزی و رستوران‌داری، عرضه غذا در غرفه‌های جشنواره، نمایش کالاها و محصولات ایرانی در غرفه‌های مختلف، اجرای کارگاه‌های پرسش و پاسخ در زمینه انواع غذاها توسط استادان برجسته کشور از جمله برنامه‌های جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی است.

از جمله مزایای شرکت در این جشنواره انتخاب استعدادهای آشپزی استان، انتخاب بهترین مراکز عرضه غذا و حضور برندگان مسابقه‌های استعدادیابی و مراکز عرضه غذا در جشنواره ملی و فینال مسابقات (بهمن ماه-نمایشگاه بین المللی گردشگری) خواهد بود. 

این جشنواره در سه بخش «مسابقه آشپزی بین خانواده‌ها» و «مسابقه حرفه‌‌ای انتخاب برترین استعدادهای آشپزی »و«مسابق بین مراکز تهیه و عرضه کنندگان غذا» برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت درجشنواره و مسابقه‌ها به اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان و ادارات شهرستانی میراث فرهنگی مراجعه و ثبت نام کنند.

همچنین علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعت اداری به شماره تلفنهای 33489852 و33480504 تماس حاصل کنند.

امتیاز به خبر :