• جمعه 09 اسفند 1398
  • 02:00

تکذیب آتش‌سوزی در کاخ‌موزه سبز سعدآباد

تکذیب آتش‌سوزی در کاخ‌موزه سبز سعدآباد

به‌دنبال درج اخباری درخصوص آتش‌سوزی در کاخ‌موزه سبز مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد در برخی رسانه‌ها، روابط‌عمومی این مجموعه فرهنگی‌تاریخی ضمن تکذیب حریق در این کاخ توضیحاتی را به رسانه‌ها ارسال کرد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، در توضیح روابط عمومی این مجموعه  آمده است:

«حوالی ساعت 16 بعدازظهر روز گذشته (شنبه ششم مردادماه 97) همکاران مستقر در کاخ موزه سبز متوجه دود مختصری در زیرزمین واحد اداری مجاور کاخ سبز می شوند که با هوشیاری به موقع همکاران و فعال شدن سیستم اعلام حریق ساختمان، بلافاصله حسب وظایف و مسئولیت ذاتی مسئولان و متولیان ذیربط ، موضوع به سامانه 125 و آتش نشانی منطقه اطلاع داده شد.

 پس از حضور آتش نشانان و تلاش آن ها در مدت زمان کوتاهی منبع و منشأ دود ناشی از اتصال دو رشته سیم تعبیه شده در کمتر از یک متر مربع سقف کاذب واحد اداری، شناسایی شد و به‌سرعت رفع خطر شد.

به‌دلیل جنس خاص رشته سیم های به کار رفته در چارت الکتریکال سازه، در صورت هر گونه اتصال ناشی از ولتاژ و یا بار اضافی برق، روکش سیم های به کار رفته در همان مسیر و بدون هیچ اشتعالی، صرفاً باعث ایجاد دود می شود و هیچ گونه حریق عینی به معنای آتش سوزی را به دنبال ندارد.

در پایان یادآور می شود که خوشبختانه این حادثه مختصر به هیچ عنوان متوجه مخازن و حریم موزه ای و آثار و ابنیه کاخ موزه سبز نشد و متعاقب آن به دستور مدیریت مجموعه  و به منظور تدابیر احتیاطی و ایمن سازی، نسبت به تعطیلی یک روزه بنای مذکوراقدام و مقرر شد که کارشناسان و متولیان دفتر فنی و تأسیسات مجموعه نسبت به بازبینی و تعویض مجدد تمامی سیستم الکتریکال کاخ موزه سبز اقدام کنند.

تا کنون بخش عمده ای از ایمن سازی محل حادثه به طور کامل انجام شده و از صبح روز دوشنبه، هشتم مرداد ماه 97، طبق روال عادی روزانه، آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان محترم است.»

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار