• یکشنبه 03 شهریور 1398
  • 18:43

در بازدید استاندار اردبیل مطرح شد

اعلام آمادگی ترکیه برای مشارکت در رونق گردشگری سلامت اردبیل

اعلام آمادگی ترکیه برای مشارکت در رونق گردشگری سلامت اردبیل

در پی حضور استاندار اردبیل و هیئت همراه در ترکیه، مسئولان کشور دوست و همسایه به منظور همکاری و هم اندیشی رونق گردشگری سلامت این استان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، اکبر بهنام جو استاندار اردبیل امروز پنجشنبه 15 شهریور به همراه هیئت همراه در فرودگاه آتاتورک استانبول مورد استقبال رسمی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول و معاونت هماهنگی کنسول گری قرار گرفت.

در ادامه اکبر بهنام جو از دانشگاه استانبول دیدار کرد و در جلسه هم اندیشی یا اساتید این دانشگاه در خصوص توانمندی های استان اردبیل در حوزه گردشگری سلامت و راه اندازی مجتمع های آبدرمانی مطابق آخرین استاندارهای جهانی بحث و مذاکره کرد.

این نشست با محوریت رونق گردشگری سلامت استان اردبیل به عنوان استان مرزی اردبیل برگزار شد و به اذعان استادان دانشگاه ترکیه اردبیل از قابلیت های کم نظیری در حوزه آبدرمانی ها برخوردار است.

سفر استاندار اردبیل در ادامه با بازدید از امکانات و تجهیزات دانشگاه استانبول و یکی ازمجتمع های آبدرمانی همراه شد و در نهایت به دستور بهنام جو مقرر شد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل و همچنین دانشگاه استانبول  سطح خدمات فنی و درمانی در حوزه گردشگری سلامت با محوریت آبدرمانی ها ارتقا یابد.

این سفر که به اذعان مسئولان استانی دستاوردهای علمی و فنی مطلوبی در حوزه گردشگری سلامت اردبیل به همراه داشت منجر به تحقق یکی از دغدغه های استاندار اردبیل در خصوص راه اندازی مجتمع های آبدرمانی و رونق پزشکی آبدرمانی شده و آینده روشنی در حوزه گردشگری سلامت اردبیل را ترسیم می کند.

امتیاز به خبر :