• دوشنبه 27 خرداد 1398
  • 17:21

بازدید مدیرعامل صندوق احیا از بناهای تاریخی استان لرستان

بازدید مدیرعامل صندوق احیا از بناهای تاریخی استان لرستان

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی روز سه‌شنبه 20 شهریورماه از بناهای تاریخی و فرهنگی استان لرستان بازدید به عمل آورد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی صندوق احیا، در جریان سفر پرهام جانفشان به استان لرستان که با همراهی سیدامین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان  لرستان، حجت‌الله یار محمدی رییس اداره شهرستان بروجرد، علی کاظمی؛ مدیر سرمایه گذاری و خشایار نیکزادفر؛ سرپرست مدیریت فنی و اجرایی  صندوق احیای بناهای تاریخی انجام شد،  بازدید کنندگان از نزدیک در جریان آخرین وضعیت بناهای تاریخی استان لرستان قرار گرفتند.

خانه مغیث الاسلام، خانه مصری، خانه طباطبائی، خانه بیرجندی، خانه بزرگمهری و خانه مستطاب الدعوه از جمله بناهایی بودند که  در این سفر مورد بازدید قرار گرفتند.

لازم به ذکر است؛ خانه مغیث الاسلام يكي از زيباترين  منازل قديمي ساخته شده در بروجرد قديم و  از جمله بناهای واگذار شده و در حال مرمت صندوق احیاست. 

یکی دیگر از بناهای واگذارشده صندوق احیا به بخش خصوصی خانه دو طبقه مصری با قدمت مربوط به قاجاریه است که در شهر بروجرد واقع شده و  مراحل مرمت آن در حال انجام است.

در پایان این سفر همچنین پرهام جانفشان مدیر عامل صندوق احیا و سیدامین قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی استان در خصوص فرصت های سرمایه گذاری در بناهای تاریخی شهر بروجرد به تبادل نظر پرداختند.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار