• جمعه 29 شهریور 1398
  • 10:13

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی درگذشت باستان‌شناس گیلانی را تسلیت گفت

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی درگذشت باستان‌شناس گیلانی را تسلیت گفت

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با صدور پیامی درگذشت بهروز همرنگ باستان‌شناس، نویسنده و پژوهشگر گیلانی را تسلیت گفت.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، متن پیام تسلیت علی اصغر مونسان به مناسبت درگذشت بهروز همرنگ به شرح زیر است:

«انا لله و انا اليه راجعون
درگذشت یکی از باستان شناسان باسابقه و تلاشگر کشورمان که سهمی بزرگ در پژوهش های میراث فرهنگی و باستان شناسی استان گیلان دارد موجب تالم و تاثر اینجانب گردید. مرحوم بهروز همرنگ در حین خدمت و در روزی که مزین به نام باستان‌شناسی است دارفانی را وداع گفت و تصویری از یک محقق متعهد و بزرگ از خود در خاطره ها برجای گذشت. 23 سال فعالیت مفید و مستمر در حوزه باستان‌شناسی و تدریس در دانشگاه، تالیف 5 کتاب ماندگار، نگارش 20 مقاله ارزشمند و شناسایی 700اثر در بررسی‌های باستانشناسی رودبار و تالش، روایت بخشی از خدمات ارزشمند مرحوم همرنگ به میراث فرهنگی ایران است. درگذشت آن فقید عزیز را به جامعه باستان شناسی کشور و خانواده محترم ایشان تسلیت می گویم و از خداوند منان برای روح آن بزرگوار علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزی صبر و شکیبایی مسئلت می نمایم.»

بهروز همرنگ باستانشناس، نویسنده و پژوهشگر آثار باستانی گیلان روز گذشته - دوشنبه 23 مهر- در حین ماموریت و در حال انجام گمانه زنی و لایه‌نگاری تعیین حریم کهنه ماسوله گیلان دارفانی را وداع گفت.

امتیاز به خبر :