• پنجشنبه 19 تیر 1399
  • 13:14

ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی وارد شیراز شدند

آغاز بررسی میدانی آباده برای ثبت به‌عنوان شهر جهانی منبت

آغاز بررسی میدانی آباده برای ثبت به‌عنوان شهر جهانی منبت

غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی و یوشا کریشنا مشاور رئیس و عضو شورای جهانی صنایع‌دستی به‌منظور ارزیابی شرایط و موقعیت شهرستان آباده (کاندیدای ثبت جهانی شهر منبت» وارد شیراز شدند.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، این هیئت ارزیابی صبح امروز چهارشنبه، ۲ آبان با استقبال مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی فارس وارد شیراز شدند و تا 4 آبان ماه از ظرفیت‌ها و زیر ساخت‌های  صنایع دستی و گردشگری شهرستان آباده دیدن می‌کنند.

براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ارزیابان در ابتدا با اسماعیل تبادار استاندار فارس دیدار خواهند داشت و سپس به شهرستان آباده برای انجام بازدید های کارشناسی سفر خواهند کرد.

این هیئت در مأموریت دو روزه خود، بازدید از تیمچه صرافیان ششمین بازارچه دائم صنایع دستی کشور و حجره های آن، کارخانه کاشی و سرامیک پاسارگاد و صدیق سرام بازدید می کنند.

بازدید از جاذبه های تاریخی شهر ایزدخواست، قلعه ساسانی، کاروانسرای صفوی، موزه مردم شناسی، کارگاه صنایع دستی منبت و چاقو سازی، قالی وگلیم بافی و جلسه با فرماندار و مسئولان شهرستان آباده از دیگر برنامه های سفر این هیئت است.

پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس و حیدرعلی زاهدیان معاون صنایع دستی این اداره کل و تعددی از مسئولان این هیئت را در این بازدیدها همراهی می کنند. 

امتیاز به خبر :