• ﺳﻪشنبه 08 بهمن 1398
  • 09:49

افتتاح نمایشگاه طراحی کودکان از نقش‌برجسته سرباز هخامنشی هم‌زمان با روز دانش‌آموز

افتتاح نمایشگاه طراحی کودکان از نقش‌برجسته سرباز هخامنشی هم‌زمان با روز دانش‌آموز

نمایشگاه نقش برجسته و طراحی کودکان از نقش‌برجسته سرباز هخامنشی تخت جمشید استردادی از آمریکا‎ در موزه ملی ایران برپا می‌شود.

به گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، این نمایشگاه ماحصل کار گروهی هنرجویان 5 تا 9 ساله‌ای است که هم‌زمان با برپایی نمایشگاه تک اثر نقش‌برجسته سرباز هخامنشی استردادی از آمریکا در موزه ملی ایران  و به مناسبت روز جهانی کودک به بازدید آن در موزه ایران باستان آمدند و ضمن آشنایی با سرگذشت این سرباز ایرانی، یافته های خود را دریک کارگاه هنر های تجسمی با مربیگری  الهام خسروی  نقش زدند. این نمایشگاه متشکل از 56 کارهنری شامل 37 نقش برجسته با گل رس  و 19عدد تابلو طراحی با روان نویس است.

این کودکان در این کارگاه ضمن آشنایی با قصه یک میراث استردادی و به قول خودشان بسیار هیجان انگیز، توانستند این معانی جدید خود را در قالب آثار هنری به مرحله ظهور برسانند. دست ساخته هایی که تواناییهایشان را دردرک و دریافت مفاهیم موزه وآثار تاریخی فرهنگی بیشتر از پیش به نمایش می گذارد. در بازدید از این آفریده های هنری آن چه بسیار خودنمایی می‌کند دنیای خلاق و اثر بخشی است که حکایت از میراث گران بها و پرافتخاری دارد که شکوه و صلابتش توسط کودکان این سرزمین با تمام حس هایشان بدون هیچ محدودیتی کشف و در قلب و روحشان نهادینه شده است.حالا به راستی خود سرباز بر این سرزمین گوهر خاکند.

این نمایشگاه به همت موزه ملی ایران، موزه مجازی بین المللی هنر کودک و آموزشگاه هنرهای تجسمی بادبادک شکل گرفته و از امروز 13 آبان 1397 هم زمان با روز دانش‌آموز گشایش می‌یابد و تا 18 آبان از ساعت 9 الی 17 پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

امتیاز به خبر :