• چهارشنبه 14 خرداد 1399
  • 20:37

پیام تبریک معاون صنایع‌دستی در پی ثبت جهانی دو شهر و یک روستای کشور

پیام تبریک معاون صنایع‌دستی در پی ثبت جهانی دو شهر و یک روستای کشور

در پی ثبت جهانی دو شهر و یک روستای کشور معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی پیام تبریکی صادر کرد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، متن پیام تبریک پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی به شرح زیر است:

«خدا را شاکریم که بار دیگر افتخاری بزرگ نصیب ملت شریف ایران و خانواده بزرگ صنایع دستی ایران شد و با ثبت آباده به‌عنوان شهر جهانی منبت، میبد به‌عنوان شهر جهانی زیلو و روستای خراشاد به‌عنوان روستای جهانی توبافی برگ زرین دیگری به افتخارات خانواده بزرگ و زحمت‌کش صنایع دستی اضافه شد.

با ثبت دو شهر آباده و میبد و روستای خراشاد، ایران همچنان یکه‌تازی خود را در صحنه جهانی صنایع دستی حفظ کرد و در حال حاضر با هشت شهر و دو روستای جهانی در رتبه اول ثبت شهرها و روستاهای جهانی قرار گرفت. بی‌شک این افتخار بزرگ در سایه مدیریت ارزشمند دولت تدبیر و امید، ریاست محترم سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، همکاران خدوم در معاونت صنایع‌دستی، مدیران‌کل، معاونان و کارشناسان سه استان فارس، یزد، خراسان جنوبی و هنرمندان ارجمند و شریف این استان ها رقم خورده است.

اینجانب این افتخار بزرگ و ارزشمند را به مدیران و همکاران معاونت صنایع‌دستی به‌ویژه همکاران در استان‌های فارس، یزد، خراسان جنوبی و جمیع هنرمندان شریف ایران اسلامی، خانواده بزرگ صنایع‌دستی و به همه مردم عزیز و بزرگوار ایران صمیمانه تبریک می‌گویم. باشد که ان‌شاء‌الله در آینده نیز شاهد افتخاراتی از این دست برای ملت سرافراز ایران و هنرمندان شریف ایران‌زمین باشیم.»

امتیاز به خبر :