• جمعه 20 تیر 1399
  • 03:48

كارگاه عملی عكاسی از آثار تاریخی برای تشكل‌های مردم‌نهاد در ارومیه برگزار شد

كارگاه عملی عكاسی از آثار تاریخی برای تشكل‌های مردم‌نهاد در ارومیه برگزار شد

دوره توانمندسازی تشکل‌های مردم‌نهاد شمال غرب کشور به میزبانی استان آذربایجان غربی برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط عمومی اداره کل  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، دوره توانمندسازی تشکلهای مردم نهاد شمال‌غرب کشور با حضور تعدادی از تشکلهای فعال استانهای  استان های گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان و آذربایجان غربی ششم و هفتم آذرماه با محوریت آموزش اصول عکاسی از بناهای تاریخی و مناظر طبیعی برگزار شد.

دومین روز از دوره آموزش و توانمند سازی تشکلهای مردم نهاد شمالغرب کشور که در ارومیه برگزار می شود، با برگزاری کارگاه عملی لصول عکاسی از آثار و ابنیه تاریخی پی گیری شد.

طبق برنامه ریزی های بعمل آمده اعضای تشکلها صبح امروز برای بازدید از بنای تاریخی مسجد جامع ارومیه در محوطه این مسجد حاضر شدند و زیر نظر یکی از اساتید عکاسی اقدام به عکاسی از قسمتهای مختلف این بنای تاریخی نمودند و با نحوه کادربندی، ترکیب نور و رنگ در عکاسی از بناهای تاریخی و دیگر معیارها آشنا شدند.

آنان همچنین از بازار تاریخی ارومیه بازدید کردند و از راسته های مختلف آن، حجره ها، طاق ها و رواقهای بازار عکاسی کردند ؛ در ادامه، اعضای تشکلها به کمپینگ گردشگری کوه سیر و کلیسای تاریخی موجود در آن رفته و از مناظر طبیعی موجود اقدام به تهیه عکس نمودند.

موضوع عکاسی از ابنیه تاریخی از آنجا اهمیت دارد که نگاه تازه ای را می تواند معطوف به میراث فرهنگی نماید و با توجه به اینکه عموم مردم به دوربین های دیجیتال و تلفن های همراه دوربین دار دسترسی دارند لذا تشویق و ترغیب مردم به عکاسی از آثار تاریخی و طبیعی می تواند انگیزه ای شود تا اهمیت مواریث فرهنگی هرچه بیشتر آشکار شود و عموم مردم در راستای حفظ و صیانت آن کوشا باشند لذا در همین راستا تشکلهای مردم نهاد که از بطن جامعه برآمده اند می توانند نقش تاثیر گذاری داشته باشند.

امتیاز به خبر :