• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 15:01

کمپین داوطلبان میراث جهانی دعوت به همکاری می کند

کمپین داوطلبان میراث جهانی دعوت به همکاری می کند

کمپین داوطلبان میراث جهانی در راستای حفاظت و ارتقای سایت های میراث جهانی از تمام نهادها و موسسات علاقمند دعوت به همکاری می کند. این کمپین زیر نظر یونسکو برگزار شده و قرار است با همکاری کمیته هماهنگی خدمات داوطلبانه بین المللی (CCIVS) به اجرا گذاشته شود.

به گزارش میراث آریا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کمپین داوطلبان میراث جهانی نخستین بار در سال 2008 به منظور تشویق جوانان جهت به عهده گرفتن فعالیت های اصلی و اجرای نقش فعال در حفاظت و ارتقاء سایت های میراث جهانی شکل گرفت و در طول ده سال گذشته فعالیت های متعددی در این زمینه انجام داده است.

در این برنامه کمپ های فعال به وسیله نهادهای جوان یا موسسات در همکاری با سایر ذینفعان و شرکا برنامه ریزی شده که همگی با هم جهت حفاظت از سایت های میراث جهانی فعالیت می کنند.

درحال حاضر کمپین داوطلبان میراث جهانی 2019 برای پایبندی بیشتر نهادها طی یک فرآیند چرخه ای دو ساله اجرا می شود. دوره دوساله به منظور تسهیل روند فرآیند داوطلبی، کمک به سازمان ها در بهبود کیفیت، پایداری و ارتقاء پروژه ها و همچنین همکاری قوی تر میان همکان و ذیمدخلان است. درحال حاضر چرخه دوساله فعلی 2018ـ2019 و چرخه دوساله بعدی 2020ـ 2021 است.

داوطلبان برای درخواست پذیرش به این کمپین می توانند از طریق لینک https://form.jotformeu.com/8275332529361  اقدام به تکمیل فرم آنلاین کنند و تا نیمه شب سیزدهم ژانویه 2019 (به وقت پاریس) فرصت دارند برای ثبت پروژه پیشنهادی خود اقدام کنند.

این درحالی است که ویژگی پروژه ها باید در ارتباط با میراث جهانی ثبت شده و یا در لیست میراث پیشنهادی برای ثبت جهانی باشند، حداقل تعداد روزهای پروژه (به استثنای روزهای ورود و خروج) 10 روز است.

همچنین اعضای گروه برای مدت 10 روز باید ثابت باشند، درحالت ایده آل باید از 15 ژوئن شروع و در 15 دسامبر پایان یابد. تا حدامکان باید با مشارکت داوطلبان بین المللی باشد. باید شامل فعالیت های آگاهی بخشیف عملی و مهارت مربوط به سایت های میراث جهانی در محل باشد. جزئیات برنامه باید با مشاوره با مدیران سایت و مقامات محلی تهیه شود. باید شامل فعالیت های آموزشی مهارت های عملی بوده و انعکاسی از دغدغه های سایت میراث جهانی باشد. باید جامعه را در راستای عمق بخشی به آگاهیشان در مورد دغدغه های میراث جهانی و ابتکارات داوطلبان میرا جهانی درگیر کند و در نهایت لازم است به برابری جنسیتی شرکت کنندگان (تعداد مساوی مرد و زن در حالت ایده آل) و تنوع جغرافیایی احترام بگذارد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از جدول زمانبندی به سایت http://whc.unesco.prg/en/news/1905 مراجعه کنند.

امتیاز به خبر :