• ﺳﻪشنبه 31 اردیبهشت 1398
  • 07:47

نشست مدیرکل میراث فرهنگی تهران با فعالان گردشگری چین

نشست مدیرکل میراث فرهنگی تهران با فعالان گردشگری چین

مشاور وزارت گردشگری چین که به همراه تعدادی از شخصیت‌های فرهنگی و هنری این کشور به ایران سفر کرده است، با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، دیدار و گفت و گو کرد.

به‌گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران، در این نشست مشاور وزارت گردشگری چین گفت:  «ما وقتی عزم سفر به کشور ایران کردیم گفتیم سفر خاطره انگیزی برای ما خواهد بود حالا که آن را دیده ایم دل کندن از ایران برای ما بسیار سخت خواهد بود.»

او بیان کرد: «شاید بسیاری از مناطق تاریخی و سایت‌های گردشگری در چین تجاری شده باشد اما این باعث شده وقتی افراد به آنجا وارد می‌شوند، احساس قدیمی بودن آن مکان را نکنند.»

او افزود: «ایران در منظر چینی ها کشوری با استقلال و شجاعی است ولی داستان‌های کمی از ایران در چین شنیده می‌شود. که بتواند به واسطه آن، گردشگر جذب کند. البته در این سفر ما ارتباط خوبی با ایرانی ها برقرار کرده‌ایم که داستان آن را از زاویه دید خود در کشورمان روایت خواهیم کرد.»

دلاور بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران نیز در این نشست از اختصاص سال ۱۴۰۰ به نام «ری باستان» خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این گروه و شخصیت‌های بیشتری از چین برای دیدن تهران و ۱۶ شهرستان آن به ایران سفر کنند و در تور خود زمان بیشتری را به استان تهران اختصاص دهند.

برچسب ها : استان تهران, چین
امتیاز به خبر :