• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 00:10

در نامه‌هایی از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی صورت گرفت

ابلاغ مراتب ثبت 4 اثر طبیعی در فهرست میراث ملی به استاندار گلستان

ابلاغ مراتب ثبت 4 اثر طبیعی در فهرست میراث ملی به استاندار گلستان

در نامه‌هایی جداگانه از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، مراتب ثبت 4 اثر طبیعی در فهرست میراث ملی به استاندار گلستان ابلاغ شد.

به گزارش میراث آریا، در نامه‌های جداگانه از سوی علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به هاشمی استاندار گلستان مراتب ثبت «درخت کهنسال چنار روستای دوجوز»  به او ابلاغ شد.

در متن یکی از نامه‌های علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استاندار گلستان آمده است:

«در اجرای تبصره ماه 2 قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب دی ماه 1382 و آیین‌نامه اجرایی آن، مصوب چهارم مرداد 1384 به شماره 26975/ت 32925ه، هیئت محترم وزیران با موضوع ثبت میراث طبیعی ارزشمند کشور در فهرست میراث طبیعی ملی؛ «درختان کهنسال چنار روستای دوجوز» واقع در استان گلستان، شهرستان مینودشت، بخش مرکزی، دهستان قلعه قافه، روستای دوجوز  پس از تشریفات قانونی لازم به شماره 477 مورخ 97/6/14  در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسید، ابلاغ می‌شود.

اثر مذکور ضمن رعایت حقوق مالکانه، تحت نظارت و حمایت این سازمان است و تدوین ظوابط حفاظتی و تعیین عرصه و حریم این اثر بر عهده این سازمان خواهد بود، هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر در اصالت اثر شود، ممنوع است.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذیربط استان ابلاغ و از نتیجه این سازمان را مطلع نمایند.»

همچنین در نامه‌هایی جداگانه مراتب ثبت اثر طبیعی «درخت کهنسال چنار روستای لیرو»، رویشگاه درختان گردو کهنسال منطقه گرو روستای کیارام» و «درخت کهنسال چنار روستای نرسو» به استاندار گلستان ابلاغ شد.

امتیاز به خبر :