• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 02:11

در نامه‌ای از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی

مراتب ثبت یک اثر میراث طبیعی به استاندار اردبیل ابلاغ شد

مراتب ثبت یک اثر میراث طبیعی به استاندار اردبیل ابلاغ شد

در نامه‌ایی از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، مراتب ثبت یک اثر طبیعی در فهرست میراث ملی به اکبر بهنام جو استاندار اردبیل ابلاغ شد.

به گزارش میراث آریا، در متن نامه علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استاندار اردبیل آمده است:

«در اجرای تبصره ماه 2 قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب دی ماه 1382 و آیین‌نامه اجرایی آن، مصوب چهارم مرداد 1384 به شماره 26975/ت 32925ه، هیئت محترم وزیران با موضوع ثبت میراث طبیعی ارزشمند کشور در فهرست میراث طبیعی ملی؛ «درختان چنار کهنسال پیربابای روستای انار» واقع در استان اردبیل، شهرستان مشکین شهر، بخش مشکین شرقی، شهر لاهرود، روستای انار  پس از تشریفات قانونی لازم به شماره 467 مورخ 97/5/20  در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسید، ابلاغ می‌شود.

اثر مذکور ضمن رعایت حقوق مالکانه، تحت نظارت و حمایت این سازمان است و تدوین ظوابط حفاظتی و تعیین عرصه و حریم این اثر بر عهده این سازمان خواهد بود، هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر در اصالت اثر شود، ممنوع است.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذیربط استان ابلاغ و از نتیجه این سازمان را مطلع نمایند.»

امتیاز به خبر :