• چهارشنبه 15 مرداد 1399
  • 04:01

جلسه تحلیل کتاب «ایران بین دو انقلاب» در سعدآباد  برگزار می شود

جلسه تحلیل کتاب «ایران بین دو انقلاب» در سعدآباد  برگزار می شود

در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جلسه بازخوانی و تحلیل کتاب «ایران بین دو انقلاب» به همت واحد پژوهش و کتابخانه سعدآباد در موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می شود.

 به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی سعدآباد؛ کتاب «ایران بین دو انقلاب» تالیف یروان آبراهامیان در سال ۱۹۸۲ و ترجمه احمد گل محمدی و محمد ابراهیم فتاحی، برگزیده کتاب سال 1387  و یکی از مهم ترین منابع تاریخ اجتماعی ایران است که به لحاظ روش شناسی و همچنین ارائه ی داده های تاریخی، بسیار قابل تامل بوده و کتابی منحصر به‌فرد در بررسی تاریخ هفتادساله‌ی ایران است.

یرواند آبراهامیان استاد ایرانی‌الاصلِ تاریخ در کالج باروکِ دانشگاه شهر نیویورک است.

او در این کتاب به تحلیل تأثیرات متقابل سازمان‌های سیاسی و نیروهای اجتماعی ایران از سده‌ی نوزدهم میلادی تا انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ می‌پردازد و با تقسیم نیروهای اجتماعی به «گروه‌های قومی» و «طبقات اجتماعی» و با توجه به دستاوردهای جامعه‌شناسان تأثیرات نظام‌های سیاسی بر نظام‌های اجتماعی را بررسی می‌کند.

حضور در این جلسه برای عموم آزاد و رایگان است و دوستداران موزه و علاقه مندان به تاریخ اجتماعی معاصر ایران و جهان می توانند در زمان یاد شده به موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد به نشانی میدان تجریش، خیابان ولیعصر (عج)، خیابان شهید فلاحی، خیابان شهید طاهری، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مراجعه نمایند.

این جلسه ساعت 15 روز دوشنبه 15 بهمن در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می شود.

برچسب ها : سعدآباد, کتاب
امتیاز به خبر :