• ﺳﻪشنبه 31 اردیبهشت 1398
  • 07:12

با صدور پیامی

دکتر مونسان، درگذشت استاد محسن ابوالقاسمی، پژوهشگر و مدرس زبان های باستانی را تسلیت گفت

دکتر مونسان، درگذشت استاد محسن ابوالقاسمی، پژوهشگر و مدرس زبان های باستانی را تسلیت گفت

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیامی درگذشت دکتر محسن ابوالقاسمی  پژوهشگر، مولف و مدرس زبان های  باستانی را تسلیت گفت.

به گزارش میراث  آریا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگر، پیام تسلیت علی اصغر مونسان به مناسبت درگذشت دکتر ابوالقاسمی به شرح زیر است:

«جامعه علمی و فرهنگی کشور چهره درخشان و تاثیرگذار دیگری را ازدست داد؛ شخصیتی که سهم بزرگی در غنا بخشی به گنجینه زبان و ادبیات داشت و فقدان او ضایعه ای بزرگ برای فرهنگ و ادب ایران محسوب می شود.

تحقیقات ارزشمند و تالیفات ارزنده مرحوم دکتر محسن ابوالقاسمی در حوزه زبان و ادب پارسی و به ویژه زبان های باستانی، فصلی ارزشمند در معارف و پژوهش های این عرصه گشود و نتیجه سال ها تدریس آن استاد فرهیخته، تربیت دانش آموختگانی است که به جمع خدمتگزاران فرهنگ و ادب این مرز و بوم پیوسته‌اند.

درگذشت آن فقید گرانمایه را به جامعه دانشگاهی کشور تسلیت می گویم و از خداوند منان برای آن مرحوم علو درجات و برای خانواده و دوستدارانش صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.»

دکتر محسن ابوالقاسمی، رئیس سابق گروه فرهنگ و زبان‌های باستانی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران و استاد بازنشسته این دانشگاه 17 بهمن در سن 82 سالگی درگذشت. او دانش‌آموخته زبان‌های فارسی نو و باستان از دانشکده مطالعات مشرق‌زمین و آفریقا در لندن بود و تالیفات متعددی در زمینه زبان و ادبیات فارسی، همچنین زبان های باستانی ایران از خود به یادگار گذاشت.

 

برچسب ها : مونسان, تسلیت
امتیاز به خبر :