• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 21:00

با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی و شهردار تهران

هتل بوتیک حنا در کوچه لولاگر تهران افتتاح شد

هتل بوتیک حنا در کوچه لولاگر تهران افتتاح شد

در مراسمی با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پیروز حناچی شهردار تهران، هتل بوتیک حنا در کوچه لولاگر به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار میراث آریا، این هتل بوتیک با سرمایه گذاری بخش خصوصی در مدت دو سال با احیای یک خانه تاریخی احداث شده و می تواند نوید بخش احیای خانه های تاریخی در تهران و فرصتی جدید برای بازآفرینی شهری در مناطق 11 و 12 پایتخت باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به همراه شهردار تهران، معاون صنایع دستی کشور و تعدادی از مدیران سازمان میراث فرهنگی عصر امروز سه شنبه 23 بهمن 97 و در  حاشیه افتتاحیه این هتل بوتیک از بخش های مختلف آن بازدید به عمل آوردند.

علی اصغرمونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه مناطق ۱۱ و ۱۲ فرصت مناسبی برای پیشبرد بازآفرینی شهری هستند، افزود: «با اجرای پروژه‌هایی همچون احداث بوتیک هتل می‌توان موضوع گردشگری شب تهران را نیز در مناطق ۱۱ و ۱۲ دنبال کرد.»

او گفت: «خوشحالم که یک پروژه متفاوت یعنی بوتیک هتل امروز در شهر تهران به بهره‌برداری رسیده که در آن مولفه‌هایی از هنر زیبای معماری به نمایش گذاشته شده است.»

مونسان تصریح کرد: «قطعاً یکی از بهترین راه‌های بازآفرینی شهری می‌تواند تبدیل ساختمان‌های تاریخی به چنین مجموعه‌هایی باشد لذا این بوتیک هتل به عنوان یک الگوی خوب قلمداد می‌شود.»

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: «می‌توانیم با اجرای این پروژه‌ها زندگی را در بافت‌های مختلف شهری جاری کنیم. امروز در مناطق ۱۱ و ۱۲ تهران می‌توان چنین پروژه‌هایی را برای حفظ بافت‌های ارزشمند تاریخی اجرایی کرد و علاوه بر آن موضوع گردشگری شب تهران را نیز زنده کرد و فراتر از اینها بازآفرینی شهری را به پیش برد.»

معاون رئیس جمهوری افزود: «به جای تخریب بناهای تاریخی می‌توانیم از چنین پروژه‌هایی حمایت کنیم تا مردم جلو بیایند و فضای کسب و کار ایجاد شود. رویکردی که امروز در این خصوص در شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی وجود دارد، مشترک است و این فرصت را ایجاد کرده تا برای بافت‌های تاریخی اقدامات خوبی انجام شود. در آینده نیز شاهد اتفاقات مشابه احداث این هتل خواهیم بود.»

مونسان درخصوص بهره‌گیری از صنایع دستی در طراحی این هتل گفت: «در این هتل صنایع دستی مورد استفاده قرار گرفته و همین موضوع می‌تواند به عنوان الگویی برای بهره‌گیری از صنایع دستی در طراحی پروژه‌های دیگر استفاده کرد.»

پیروز حناچی شهردار تهران نیز در مراسم افتتاح این  هتل بوتیک با تاکید بر لزوم حفظ ارزش‌های فرهنگی و تاریخی در شهر تهران گفت: «مدیریت شهری از پروژه‌هایی که بهسازی ارزش‌های فرهنگی و تاریخی را به همراه دارد، حمایت می‌کند.»

او افزود: «هتلی که امروز افتتاح شد از جنبه‌های مختلفی با سایر هتل‌هایی که در کشور ساخته شده، متفاوت است. در حقیقت کوچه‌ای که این هتل در آن قرار گرفته است منحصر به فرد است چراکه تمامی ساختمان‌ها به صورت قرینه در آن ساخته شده است.»

شهردار تهران افزود: «این پروژه توسط بخش خصوصی اجرایی شده و شهرداری حمایت کرده است. مدیریت شهری اگر سرمایه‌گذاری در بخش‌های واجد شرایط انجام شود قطعاً از آن پروژه‌ها حمایت خواهد کرد.»

 حناچی اضافه کرد: «چنین پروژه‌هایی بافت‌های ارزشمند شهر را حفظ می‌کنند و همه مردم از فواید آن بهره‌مند می‌شوند.»

او در پایان صحبت های خود خاطر نشان کرد: «خانه‌ای که این هتل در آن احداث شده توسط نسل اول معماران ساخته شده است. در تمامی دنیا با اجرای چنین پروژه‌هایی سعی می‌کنند بافت‌های ارزشمند فرهنگی و تاریخی خود را حفظ کنند و جاذبه‌های فرهنگی ایجاد کنند. قطعاً این هتل می‌تواند برای گردشگرانی که به تهران می‌آیند جذاب باشد.»

هتل بوتیک‌ حنا واقع در کوچه لولاگر در منطقه ۱۱ تهران محصول پروژه بازآفرینی شهری است که توسط بخش خصوصی در مدت دو سال احداث شده است.

هتل بوتیک حنا دارای هشت اتاق، رستوران، کافه و یک فضای پاپ آپ به منظور نمایش آثار هنری است.

در این هتل می توان آثار زیبای صنایع دستی را نیز از نزدیک مشاهده کرد. و حضور در این بوتیک هتل یک فرصت مناسب برای علاقه مندان به حوزه صنایع دستی است.

برچسب ها : مونسان, بوتیک هتل
امتیاز به خبر :