• شنبه 10 اسفند 1398
  • 00:08

استاندار خوزستان در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر:

در نوروز 98 ، خوزستان نباید مشکل آب شرب داشته باشد

در نوروز 98 ، خوزستان نباید مشکل آب شرب داشته باشد

در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز استان خوزستان، از سوی رئیس این ستاد، شهرستان لالی به عنوان ستاد معین به منظور سفرهای نوروزی 98 معرفی شد.

 به گزارش میراث آریا به نقل از  روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، این جلسه بعدازظهر یکشنبه 28 بهمنماه 97 با حضور غلامرضا شریعتی رئیس ستاد خدمات سفر نوروز استان، سیدحکمت‌الله موسوی دبیر این ستاد، منصور کتانباف شهردار اهواز، غلام شجاعی سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی خوزستان و سایر مدیران دستگاههای اجرایی استان در محل سالن اجتماعات شهیدرجایی استانداری خوزستان برگزار شد.

در این جلسه غلامرضا شریعتی استاندار و رئیس ستاد خدمات سفر نوروز خوزستان با اشاره به ورود چشمگیر گردشگران و مسافران به خوزستان طی ماههای گذشته درپی بارندگیهای خوب و قابل توجه سال جاری افزود: «باتوجه به چندسال خشکسالی پیاپی در استان، بارشهای کمسابقه و عالی در ششماهه دوم سال 97 باعث شد که بیش از 815هزار مسافر تنها از 22 بهمنماه تاکنون به استان سفر کنند.»

او در ادامه با بیان اینکه باتوجه به این آمار، پیشبینی میشود در ایام نوروز 98، حجم مسافران و گردشگران ورودی به استان بیشتر شود از فرمانداران سراسر استان خواست تا با برنامهریزی مناسب، در ایجاد فضای مناسب و مطلوب برای اسکان، تفریح و امنیت مسافران بکوشند.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز خوزستان در ادامه با تأکید بر وظایف خطیر دستگاههای اجرایی استان در قبال گردشگران و مسافران نوروزی فرمانداران را موظف کرد تا با مکاتبه و پیگیری مشکلات، زمینه را برای رفاه حال مسافران مهیا کنند.

او افزود: «تمامی نقاط ضعف موجود در این زمینه باید توسط فرمانداران مرتفع شود تا گردشگران با خیال آسوده و راحت در استان خوزستان تردد کنند. »

  استاندار خوزستان در ادامه همچنین بر شناسایی هرچه سریعتر مشکلات و تسهیلات و متعاقباً انجام اقدامات مقتضی توسط اداراتکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جمعیت هلالاحمر، اورژانس و خدمات جادهای و راهداری و خدمات جادهای خوزستان تأکید کرد.

 

او همچنبن تشکیل جلسات ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز استان را در محل استانداری به صورت دوهفته یکبار خواستار شد و اضافه کرد: «دراین جلسات فرمانداران باید به صورت جزء به جزء گزارش اقدامات خود را ارائه دهند؛ ضمن این که فرمانداران باید جلسات ستاد را به صورت هفتگی و متوالی در شهرستانهای خود نیز تشکیل دهند.»

شریعتی در ادامه با تأکید بر انجام اقدامات مورد نیاز برای استقبال از کاروان‌های راهیان نور عنوان کرد: «بر پاکسازی سطوح شهر و نظافت سرویسهای بهداشتی نظارت شود تا مسافران و گردشگران خدمات خوبی را دریافت کنند.»

او همچنین افزود: «تمهیدات لازم برای تأمین آب شرب در شهرها و روستاها اندیشیده شود تا در ایام نوروز به هیچوجه شاهد کمبود آب شرب در استان نباشیم.»

در پایان این جلسه شهرستان لالی به عنوان ستاد معین به منظور سفرهای نوروزی از سوی شریعتی، معرفی شد.

 

برچسب ها : خوزستان, ستاد سفر
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار