• دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
  • 12:52

مدیر کل میراث فرهنگی استان:

بوم گردی یكی از نیازهای اصلی آذربایجان غربی است

بوم گردی یكی از نیازهای اصلی آذربایجان غربی است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت: بوم گردی یکی از نیازهای اصلی استان آذربایجان غربی است.
 

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، جلیل جباری، مدیر کل استان، در جلسه هم اندیشی با سرهنگ عباس فرمانی،رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان آذربایجان غربی، اظهار کرد: بوم گردی یکی از نیازهای اصلی استان آذربایجان غربی است که نیاز به توجه ویژه دارد.

او افزود: آذربایجان غربی با وجود دارا بودن ظرفیت های بی بدیل طبیعی و تاریخی در مناطق روستایی و تنوع قومیتی که جلوه هایی بکر در آبادی های دور و نزدیک این استان خلق کرده، سهم ناچیزی از اقامتگاه های بوم گردی دارد و شکوفایی آن نیازمند همت و مشارکت روستاییان است.

این مقام مسوول با بیان اینکه گردشگری صنعتی فراگیر است،  بیان کرد: امسال اداره کل باتوجه به سیاست گذاری هایی خود در نظر دارد تا گردشگران را به غرب کشور بیشتر جذب کند.

جباری با اشاره به اینکه ذائقه مردم به سمت مردم‌شناسی و آشنایی با آداب و رسوم مردم تغییر می یابد، اظهار کرد: برای این منظور مفاهیم جدیدی از جمله ایجاد واحدهای بومگردی در روستاها و حضور گردشگران، آشنایی و زندگی در این واحدها در صنعت گردشگری کشور شکل گرفته است.

در ادامه این جلسه سرهنگ عباس فرمانی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان آذربایجان غربی نیز با بیان اینکه باید در این ایام عید پیشران عمل کنیم، افزود: نباید موازی کاری بکنیم که این عمل سبب عدم تاثیر گذاری مطلوب خواهد بود.

او افزود: در مورد رزمایش طرح نوروزی از یک ماه پیش برنامه های مقدماتی شروع شده و با ادارات مربوطه هماهنگی ها نیز صورت گرفته است.

این مقام مسوول عنوان کرد: امسال در این طرح افزایش نیرو خواهیم داشت و در این رابطه نیز در تهران دوره های ویژه ای جهت آمادگی همکاران برگزار شده است.

فرمانی تصریح کرد: این همایش با هدف ارزیابی عملکرد سالیانه رده‌ها و استان‌ها و تشکیل برنامه‌ها سال آینده و اجرای طرح ترافیکی نوروز ۹۸ برگزار شده است.

رزمایش طرح نوروزی در استان آذربایجان غربی ساعت 10 صبح روز پنجشنبه مورخ 23 اسفندماه سال جاری برگزار خواهدشد.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار