• دوشنبه 05 خرداد 1399
  • 19:11

بازدید مدیر فنی صندوق احیا از بناهای تاریخی خراسان جنوبی

بازدید مدیر فنی صندوق احیا از بناهای تاریخی خراسان جنوبی

مدیر فنی صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن فرهنگی تاریخی، در بازدید ادواری از بناهای واگذار شده این صندوق در کشور،  از اماکن تاریخی استان خراسان جنوبی بازدید کرد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی صندوق احیا و بهره برداری از بناها اماکن فرهنگی تاریخی، خشایار نیکزاد در جریان سفر خود به استان خراسان جنوبی ضمن حضور در خانه تاریخی شریف از مراحل فنی عملیات مرمت و احیاء این بنای تاریخی بازدید کرد.

نیکزاد در تشریح  این بازدید تصریح کرد: «عملیات اجرایی  مرمت این بنا منطبق با استاندارد های لازم در حال انجام است و در جریان این سفر تصمیمات مناسبی برای اقدامات حفاظتی از بنا  گرفته شد.»

وی، افزود: «در ترتیبات اتخاذ شده، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی این بنا از عمارت قاجاری به بخش های دارای قدمت کمتر منتقل شد تا این عمارت از خطر رسوخ آب گرفتگی و نظایر آن در امان باشد.»

همچنین مدیر فنی صندوق احیا در ادامه سفر خود، با همراهی فرماندار خوسف از بافت و بناهای تاریخی این شهرستان نیز دیدن کرد و ظرفیت های احیای بناهای تاریخی شهرستان یاد شده را مورد بررسی قرار داد.

خانه مستوفی بشرویه مقصد بعدی این بازدید ادواری بود که با حضور خشایار نیکزاد و معاون میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی  به سرمایه گذار بخش خصوصی تحویل شد.

نیکزاد در این باره، گفت: «با آغاز کار مرمت و احیا و اصلاح سیستم های تأسیساتی، این بنای شایان توجه خراسان جنوبی به زودی در چرخه بهره برداری قرار خواهد  گرفت. »

 

امتیاز به خبر :