• دوشنبه 05 خرداد 1399
  • 11:22

بررسی‌های باستان‌شناسی ایران و آلمان در جنوب کرمان به فصل پنجم رسید

بررسی‌های باستان‌شناسی ایران و آلمان در جنوب کرمان به فصل پنجم رسید

پنجمین فصل بررسی های مشترک باستان شناسی ایران و آلمان با حضور تیم باستان شناسی و علوم میان رشته ای در جنوب کرمان در حال انجام است.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، نادر علیداد سلیمانی سرپرست ایرانی هیأت باستان شناسی با اعلام این خبر گفت: فصل پنجم بررسی های مشترک ایران و دانشگاه توبینگن آلمان ، در گستره شهرستان های جیرفت ، فاریاب ، کهنوج و رودبار صورت می گیرد.

این باستان شناس تصریح کرد: این فصل از بررسی ها در تداوم 4فصل گذشته در جنوب کرمان با حضورتیم باستان شناسی و علوم میان رشته ای به بررس پیمایشی محدوده شهرستان های یاد شده و جمع آوری اسناد و مدارک باستان شناسی (مستند سازی تپه ها ، محوطه ها و ابنیه تاریخی )می پردازد.

سلیمانی افزود: در این فصل از بررسی ها پژوهشگران پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، پژوهشگران آزاد و اعضای تیم دانشگاه توبینگن آلمان به برسی حوزه یاد شده خواهند پرداخت.

وی گفت: در بررسی های فصل های پیشین نتایج ارزشمندی از استقرار های انسانی در جنوب جیرفت از دوره نو سنگی تا ادوار اسلامی مورد شناسایی قرار گرفت که حاکی از غنای حوزه فرهنگی تمدنی هلیل رود در ادوار یاد شده است.

سرپرست ایرانی هیأت باستان شناسی در پایان تصریح کرد: این هیأت که با مجوز پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کار خود را آغاز کرده تا پایان فروردین ماه سال  1398به پژوهش های خود در این حوزه ادامه می دهد.

امتیاز به خبر :