• جمعه 15 آذر 1398
  • 03:39

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری «خورشید سیر خوزستان» تعلیق شد

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری «خورشید سیر خوزستان» تعلیق شد

براساس تصمیم کمیسیون فنی نظارت بر تأسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خوزستان، دفتر خدمات مسافرتی وگردشگری "خورشید سیر خوزستان" به‌دلیل رعایت نکردن برخی از قوانین مرتبط به حالت تعلیق درآمد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، باتوجه به تخلفات آئین‎نامه‎ای، عدم رفع نواقص و عدم توجه به تذکرات و اخطارهای مکرر میراث فرهنگی استان، مجوز فعالیت بند "ب" این دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری با مدیریت آزیتا بیژنی در آستانه نوروز به مدت سه ماه تعلیق شد. 

تعلیق مجوز فعالیت بند "ب" دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری "خورشید سیر خوزستان" به استناد ماده 31 آئین‏نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفاترخدمات مسافرت هوایی، سیاحتی وزیارتی کشور مصوب هیأت وزیران در 27 خردادماه 1380 انجام شده است و به دلایلی چون تعطیلی محل فعالیت دفتر بدون هماهنگی با اداره‎کل میراث فرهنگی، عدم تمدید پروانه بهره‎برداری بند (ب)، عدم ارائه گزارش عملکرد ماهانه، عدم ارائه اجاره نامه محضری و عدم ثبت اطلاعات دفتر در بخش خوداظهاری سامانه جامع دفاتر خدمات مسافرتی انجام شده است. 

همچنین به استناد ماده ۱۹ آیین‌نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی مصوب هیئت‌ وزیران دفتر تعلیق‎شده موظف است در زمان تعلیق از قبول تعهدات جدید خودداری کند و طبق دستورالعمل‌های مراجع ذی‌ربط به تعهدات قبلی عمل کند و نواقص مذکور را حداکثر در مدت زمان یادشده رفع نماید.

گفتنی است در صورت عدم رعایت مراتب، مجوز دفتر به تشخیص مرجع صدور مجوز لغو می‌شود و شرکت‌های خدمات مسافرتی که مجوز بند (ب) آن‌ها لغو می‎شود، دیگر مجاز به ادامه فعالیت در حوزه گردشگری و بند (ب) نیستند.


 

امتیاز به خبر :