• دوشنبه 27 خرداد 1398
  • 18:02

موزه سلاح های دربار سعدآباد با چیدمان جدید به استقبال نوروز می رود

موزه سلاح های دربار سعدآباد با چیدمان جدید به استقبال نوروز می رود

در آستانه فرا رسیدن سال نو، و با توجه به لزوم ساماندهی و تجهیز موزه ها به ویترینهای استاندارد، پروژه طراحی، ساخت و نصب ویترینهای موزه ای در موزه سلاحهای دربار اجرا گردید.

به گزارش میراث آریا و به نقل از روابط عمومی سعدآباد؛ در این پروژه ویترینهای خودایستا به این موزه اضافه شد و نیز نسبت به تعویض ویترینهای درگاهی اقدام، و با توجه به ویژگیهای ساختاری سلاحهای کمری و هجومی و لزوم نمایش بهینه آنان، مانتهای تخصصی جهت نصب انواع سلاحهای موجود در داخل ویترین، طراحی و آماده سازی شد.

همچنین به منظور غنی سازی موزه، تعداد سیزده قبضه سلاح کمری و یک قبضه سلاح هجومی به مجموعه آثار موزه اضافه گردید.

از دیگر فعالیتهای موزه سلاحهای دربار در راستای رسالت ارائه اطلاعات به بازدیدکنندگان ، طراحی و تهیه زیرنویسهای تخصصی دوزبانه و هماهنگ با ویترینهای جدید بود که این مهم نیز به مورد اجرا گذاشته شد.

موزه سلاح های دربار، پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی محل اقامت غلامرضا پهلوی بوده و هم اکنون محل نگهداری و نمایش بیش از صد و ده قبضه سلاح گرم از نوع شکاری، جنگی ، کمری و ملزومات مورد استفاده پهلوی دوم و درباریان، سلاح های اهدایی شخصیت های مهم سیاسی و نظامی دیگر کشورها و نیز تفنگ های شکاری ساخت کارخانه های معروف اسلحه سازی اروپا و آمریکا  از جمله رمینگتون، وینچستر، اسپرینگ فیلد و برنو است.

برچسب ها : سعدآباد
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار